Чесні новини з усієї України!

На півночі Одещини люди протестують проти кандидатури нового старости

На півночі Одещини люди протестують проти кандидатури нового старости

У селі Кричунове в Любашівському районі люди протестують проти кандидатури нового старости і вимагають від влади залишити на цій посаді сільського голову.

Про це пише Деловая Одесса.

24 листопада чимало сельчан зібралися на сходку і проголосували, щоб  старостою села призначили ще діючого Кричунівського сільського голову Георгія Скальського. Жителі сіл Кричунове, Адамівка та Олександрівка налаштовані проти нової старости, яка, балотуючись у депутати Любашівської селищної ОТГ, набрала лише 50 голосів. Людей обурило також те, що в період виборчої кампанії новообраний очільник Любашівської селищної ОТГ Геннадій Павлов обіцяв залишити Г. Скальського на посаді. І завдячуючи цьому, на виборах отримав високий вотум довіри від кричунівчан, він своєї обіцянки чомусь вирішив не дотримуватись!  Через оцю несправедливість люди й вийшли мітингувати.

Спершу ініціативна група на чолі з Лесею Жар у складі Ксенії Вишневської, Наталі і Анатолія Бєліків, Ігоря Овчара, Сергія Кушніра і Світлани Маслової почали збирати підписи на підтримку Г. Скальського. І, як розповіла Л. Жар, їй телефонували з невідомого номера з погрозами та образами. Через це вона навіть написала заяву до правоохоронних органів.

Про це також розповіла вкрай обурена мешканка села Адамівка Тетяна Марчук.

На імпровізованій сходці люди обрали секретаря, запротоколювали вимоги людей до голови ОТГ Г. Павлова і цього ж дня передали у Любашівку.

Однією з перших виступила на мітингу підприємець Світлана Маслова, яка закликала людей не творити розбрату  і підтримати кандидатуру на Кричунівське старостинство  Г. Скальського. Підтримала її вчителька Алла Полякова, а присутні 80 учасників зібрання одноголосно проголосували.

Віра Павлівна Дунаєвська також відкрито підтримала Г. Скальського, зазначивши, що він всебічно турбується про своїх односельчан.

Аграрій Леонід Вишневський сказав, що з кожним роком село зубожіє дедалі більше, і побоюється, що невдовзі й школу закриють. А не буде школи — зникне й село!

На сільському сході був присутній голова Любашівської райдержадміністрації Геннадій Бамбура, який розповів про нюанси процесу децентралізації.  Якщо люди не погоджуються з призначенням, єдиний вихід – переконати в цьому керівництво ОТГ.

Адже відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» з цього року старосту села обирає голова ОТГ, а не жителі села. Потім її затверджує місцева рада.

Проте жителі Кричунівської сільської ради вимагатимуть, щоб місцева влада таки дослухалася до їхніх демократичних вимог.

Люди хочуть нагади Геннадію Анатолійовичу Павлову, що 5 років тому його кандидатура на очільника Любашівської об’єднаної територіальної громади також не була схвалена в Одесі тодішнім керівництвом. І лише завдяки громадському опитуванню, тобто підтримці людей, в області змінили думку. 

Leave a comment

Top