Чесні новини з усієї України!

Керівники північних районів Одеської області залучають любашівських підприємців до газифікації своїх сіл

Керівники північних районів Одеської області залучають любашівських підприємців до газифікації своїх сіл

Забезпечивши своїм землякам доступ до благ цивілізації, Анатолій Артеменко і Сергій Паровик побудували газопроводи в Балтському, Окнянському, Ананьївському районах.

Ще в 2010 році новообраний депутат Одеської обласної ради, 43-річний фермер, підприємець і меценат Анатолій Артеменко сказав:

«Головне, щоб депутат, представляючи своїх виборців на будь-якому рівні, зробив все, щоб виконати свої передвиборні обіцянки».

І додав, що одного бажання для цього замало, потрібно шукати можливості, підключати зв’язку, а іноді вкладати і власні кошти, щоб виправдати довіру людей.

І такого принципу у своїй депутатській діяльності він дотримувався всі десять (!) років.

Анатолій Іванович — один з небагатьох депутатів обласної ради, хто повністю виправдав довіру своїх земляків.

Ще на початку 2000-х, будучи депутатом Любашівського районної ради трьох скликань, він зі своїм однодумцем, також депутатом райради, Сергієм Паровиком вирішили втілити в життя мрію своїх земляків і газифікувати села Гвоздавка Друга і Ясенове Друге.

«Якщо не ми, то хто?» — говорили Сергій Паровик і Анатолій Артеменко, оголосивши жителям надкодимскіх сіл про свій намір газифікувати сільську глибинку.

Великомасштабних проектів не планували. Але життя внесло свої корективи, і частково завдяки державному фінансуванню, а де і за власні кошти, ними було газифіковано близько десятка сіл, школи, дитячі садки, сільські ради, ФАПи, Будинку культури. Жителі 1 300 сільських будинків отримали можливість користуватися природним газом.

Для цього вони створили спільне ТОВ «Прометей-Парт».

Було це в далекому 2006 році, і тоді багато хто вважав, що все це лише передвиборчі депутатські акції …

Практично ніхто не вірив, що підприємцям-активістам вдасться реалізувати свою складну і дуже витратну ідею.

Але взявши під заставу власних господарств банківські кредити, Паровик з Артеменком оплатили розробку проектно-кошторисної документації і приступили до справи. Почали з соціальних об’єктів.

Уже напередодні 2007 року газ з’явився в селах Гвоздавка-2 і Ясенове-2.

І сьогодні завдяки ініціативі тільки двох підприємливих людей — Сергія Паровика і Анатолія Артеменка — Любашівський район майже повністю газифікований. Опалюються блакитним паливом школи, медичні заклади, дитсадки.

Паралельно з газифікацією населених пунктів, колектив ТОВ «Прометей-Парт» почав впроваджувати в життя регіональну програму «Питна вода Одещини». Роботи почали з налагодження водопровідної мережі, побудованої ще в 1947 році для потреб паровозного депо станції Заплази. Адже після закриття Заплазського цукрового заводу виникла проблема з водопостачанням селища Зеленогірське, сіл Солтанівка і Гвоздавки-2.

Завдяки фінансуванню з обласного бюджету відновлено роботу свердловини, насосна станція обладнана автоматикою, повністю замінений 30-річний проржавілий водопровід в Зеленогірському та Гвоздавці-2, підведена вода в 400 квартир.

У селі Ясенове-2 побудована нова двокілометрова гілка водогону, в результаті жителі отримують якісну питну воду.

Тоді ж Анатолій Артеменко і Сергій Паровик почали багатообіцяючий проект з розчищення русла річки Кодими. Завдяки державному фінансуванню і плідної діяльності депутатів, багатостраждальна водна артерія знову стала чистою і глибокою.

Діяльність «прометеевців» високо оцінили і в сусідньому — Ананьївському районі. Особливо в селі Жеребкове, де любашівські майстри провели жителям воду.

Потім районна влада спільно з Анатолієм Артеменком і Сергієм Паровиком заявили про намір розробити проект з будівництва газопроводу Гандрабури-Точилове-Байтали-Жеребково.

«Наш Любашівський район газифікований на 75 відсотків, і за підтримки держави залишилося зробити лише один ривок, щоб завершити цю важливу і потрібну для людей справу, — казав Анатолій Артеменко. — Ставши депутатом обласної ради, я планую закінчити будівництво всіх розпочатих проектів. У перспективних планах — проведення газопроводів до сіл Антонівка, Огіївка, Покровка, Демидівка, Боково і так далі », — обіцяв Артеменко в 2010-му. І, звичайно ж, виконав.

З останніх досягнень Артеменка і Паровика — капітальний ремонт дороги Гвоздавка-Зеленогірське-Любашівка, а також відрізок траси Гвоздавка-2 — Ясенове -2. У найближчій перспективі — завершення ремонту траси Т-16-21 Саврань-Бакша-Заплази-Любашівка, залучення інвестицій у зрошення полів, переробної промисловості, розвиток туристичного бізнесу, реанімація потужностей колишнього цукрового заводу в Зеленогорську і так далі.

Популярність Сергія Паровика і Анатолія Артеменка вийшла далеко за межі Любашівки.

Керівники сусідніх районів звертаються до них з проханням зайнятися газифікацією та водопостачанням їх сіл.

Більшість керівників області, депутати обласної ради різних скликань, голови районів та органів місцевого самоврядування Одеської області, чиновники з Києва, ознайомившись з добрими справами і амбітними планами Паровика та Артеменка, склали про них високу думку як про чесних, порядних і досвідчених людей.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Любашівському районі придбали будинок для сироти.

Top