Чесні новини з усієї України!

Незважаючи на урожай Україна знов імпортує картоплю

Незважаючи на урожай Україна знов імпортує картоплю

На старті збирання врожаю 2020 року Україна знов імпортує картоплю. Трейдери почали завозити картоплю з Білорусі на початку вересня, хоча сьогодні внутрішні ціни майже у 1,5 раза нижчі від попереднього року.

Про це повідомляє департамент «Аналітика» найбільшого у Західній Україні гуртового ринку «Шувар».

«Перші партії білоруської картоплі з’явились на ринку Україні, як тільки ціни на гуртових ринках досягли показника 6 грн/кг. Мова йде про невеликий обсяг, який поки що не впливає на ринок, але це перший дзвіночок про те, що бізнес- зв’язки, набуті внаслідок великої потреби в імпорті в минулому сезоні, досить міцні. Іншими словами, навіть мінімальне зростання внутрішньої ціни одразу ж буде «відкривати двері» імпортній картоплі», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» гуртового ринку «Шувар».

Попередні оцінки кажуть про те, що у цьому сезоні пропозиція місцевої картоплі в Україніі буде більшою, ніж рік тому, а обсяг імпорту здебільшого буде залежати від системності продажів українських фермерів.

«Теоретично нам у цьому сезоні мало б вистачити власної картоплі: врожайність є кращою, а площі збільшували не тільки комерційні виробники, а й населення. Втім, як показує практика, українські виробники досить часто зупиняють продажі, очікуючи зростання ціни. Така тактика призводить до збільшення імпорту і, відповідно, до збільшення пропозиції. Тобто замість зростання, ціни навпаки знижуються», — пояснює Тетяна Гетьман.

За даними департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», у минулому сезоні в Україні найвища ціна на картоплю -12 -13 грн/кг була зафіксована саме у кінці вересня, коли попит був найбільшим. Потім до кінця сезону ціни коливались у межах діапазону 7-10 грн/кг завдяки стабільним обсягам імпорту. За весь минулий сезон до України було завезено понад 450 тис. тонн картоплі — безпрецедентний обсяг за всю історію незалежності країни.

Как ЗНАЮТ ВСЕпочти половину пшеницы на юге Одесской области оставят на полях.

Leave a comment

Top