Чесні новини з усієї України!

Квартиру без рієлтора вже не продати та не сдати -чому?

Квартиру без рієлтора вже не продати та не сдати -чому?

Що зміниться після прийняття нового законопроєкту про нерухомість. Вiдомо, що Здавати в оренду або продавати житло без рієлтора буде неможливо. Чому українцям нв’язують платні послуги брокерів?


У Верховній Раді запропонували заборонити оренду та продаж нерухомості без рієлтора. Продати чи здати в оренду житло без брокера стане неможливим, а рієлторам доведеться проходити спеціальні іспити, аби підтверджувати свою кваліфікацію, пише budport.com.ua

Документ вже підтримали профільні комітети, утім експерти заговорили про порушення прав власників житла. 

За словами Юрія, президента профільної асоціації, цей закон порушує право власника нерухомості вільно розпоряджатися правом власності.

«Власник повинен обов’язково звертатись до рієлтора для того, аби розпорядитись своєю власністю. Ми вважаємо, що рієлторська послуга — це ринкова послуга, тому людина має сама вирішувати чи користуватися нею»,  — розповів він.


Без спеціального витягу нотаріус не проведе операцію з нерухомістю, тобто продати або здати в оренду квартиру буде неможливим без витягу з інформаційного паспорта об’єкту. Отримати цей витяг може як рієлтор, так і власник нерухомості. Утім, фахівці повідомили — це стане додатковим заробітком для брокерів.

За словами нардепа Дмитра Наталухи, одного зі співавторів законопроєкту, ці зміни мають вивести з «тіні» нелегальних агентів нерухомості, чим зобов’яжуть їх платити податки.

«Нашим завданням є створити законодавчу рамку, заповненням якої буде займатись так звана федерація фахівців з послуг посередництва по нерухомості» , — зазначив Наталуха.


ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ. МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

Для всіх рієлторів влаштують іспити, які проводитиме комісія новоствореної федерації. Також вона буде займатися реєстром брокерів. Експерти запевнили, що така схема додасть вартості рієлторським послугам. Вартість однозначно зросте, адже не буде вибору щодо того, користуватись цією базою чи ні.
Україні потрібен закон про врегулювання рієлторської діяльності.

Агент з нерухомості Данііл зазначив, що підтримує закон, однак не у такому форматі. Чоловік переконаний, що «відсіяти» непрофесіоналів з рієлторського поля потрібно, однак має сумніви щодо того, чи впорається з цим запропонований проєкт.

Згідно з відповідним документом, рієлтор — атестований фахівець у сфері рієлторської діяльності, що склав кваліфікаційний іспит з позитивним результатом.

Рекламувати нерухомість також доведеться по-новому: для цього потрібен буде реєстраційний номер. У випадку, якщо рієлтор не дотримуватиметься встановлених правил і працюватиме без сертифіката — його очікує штраф від 8,5 до 17 тисяч гривень. За повторне порушення правил — до 34 тисяч. Законопроєкт про рієлторську діяльність планують розглянути до кінця осені.

Як ЗНАЮТЬ ВСI , людей ждет очень тяжелый год и новый закон о ЖКХ


Метки: ,

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top