Чесні новини з усієї України!

Анатолій Артеменко: «Новел у виборчому законодавстві чимало, але час настав…»

Анатолій Артеменко: «Новел у виборчому законодавстві чимало, але час настав…»

Депутат Одеської обласної ради Анатолій Артеменко, який представляє інтереси виборців Любашівського району, вимагає від влади регіону зайнятися серйозною роз’яснювальної роботи щодо нового закона про вибори. Інакше виборці 25 жовтня 2020 року можуть опинитися в складній ситуації і банально помилитися в порядку дій. Що ж буде далі з місцевою владою в разі допущення таких промахів?

«Як ми всі знаємо завершується реформа децентралізації і з 490 районів залишилося 136  і це, напевне, вперше так співпало, що  чергові місцеві вибори призначаються разом з першими місцевими виборами та ще й проводитимуться за новими виборчими системами. — каже Артеменко, — Часу до виборів залишилося мало, Виборчий кодекс –це значна кількість нововведень, як для кандидатів так і для виборців. На мою думку,  складно буде територіальним та дільничним виборчим комісіям, адже саме на них покладено підготовку та проведення виборів на місцях.

Система виборів страждала недосконалістю і п’ять років тому

«Обмежена можливість самовисунення, відкритті списки, але аналізуючи кодекс, то це і не зовсім так. — каже полiтик, — дуже велика плутаниця у бюлетені. Адже відтепер виборець  голосує двічі за партію, а біля ставить цифру за кандидата  з цієї політичної сили. «

Важливо! Встановлено дотримання гендерної квоти, а саме  серед кожних 5-ти кандидатів повинно бути 2 особи протилежної  статті, за формулою 2+3, 2 однієї статті, 3 –іншої.

Також, одним  із нововведень є те, що українці зможуть голосувати не за місцем реєстрації, виборець сам обиратиме собі місцеву владу. До 9 вересня бажаючі можуть змінити місце голосування онлайн для цього потрібен цифровий електронний підпис.

«Спілкуючись з колегами та виборцями на окрузі, я розумію, що  таких проблемних питань чимало. Тому, на мою думку,  потрібно аби обласна державна адміністрація спільно з підготовленими спеціалістами організували та провели роз’яснювальну роботу в Одеській області   щодо  виборчого процесу,  в зв’язку з новими змінами Виборчого кодексу України.  — вважае Артеменко.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Рішення української влади щодо території та виборів складно назвати прогнозованими в цьому році

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ. МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

Метки:

Leave a comment

Top