Чесні новини з усієї України!

Анатолій Артеменко щодо розподілу Одеського регіону на райони: «Підхід до цього питання повинен бути аналітичним і державним»

Анатолій Артеменко щодо розподілу Одеського регіону на райони: «Підхід до цього питання повинен бути аналітичним і державним»

Депутати Одеської регіону вважають, що нова ініціатива центральної влади — «укрупнити» Одещину до 7-ми районів — несе в собі багато ризиків.

На позачерговій сесії облрада прийняла звернення до державного керівництва з проханням переглянути вже затверджену схему розподілу Одеського регіону на райони. І розглянути пропозицію про створення 10-ти районів на території області.

Про це розповів депутат Одеської облради Анатолій Артеменко.

— Анатолій Іванович, сьогодні на руках у жителів Одеського регіону — відразу два плани його розподілу. Перший — це проект зі створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Другий, свіжий, — це так званий «план районування» області, відповідно до якого нам пропонують з існуючих 26-ти районів зробити тільки 7. Чим же відрізняється районування від освіти ОТГ?

— На порядку денному дійсно є два законопроекти в розрізі децентралізації. Перший — «Проект Постанови про утворення і ліквідації районів №3650», який Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти. Другий — законопроект № 3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства в зв’язку з завершенням адміністративно-територіальної реформи». Чергові місцеві вибори в жовтні 2020 року мають провести на новій територіальній основі громад і районів. Після виборів все громади повинні вийти з-під впливу району, стати рівними за статусом і мати прямі міжбюджетні відносини з державою.

Ситуація щодо укрупнення районів (а ми знаємо, що в проекті з 490 районів по всій Україні зробили в три рази менше — 129) привела до того, що Одеську область розділили на 6, потім на 7 районів. Після чергових протестів жителів і депутатів різних рівнів центром конфлікту стали Роздільна-Березівка

(Йдеться про рішення Верховної Ради створити так званий «сьомий район» в Одеській області — з центром в Березівці. Адже раніше планувалося укрупнити регіон всього до шести районів (Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Одеський, Подільський і Разделянскій). Згідно з останньою версії поділу, до списку приєднається тепер і Березовський район з центром в смт Березівка, — ред.).

— Чому запропонований Києвом план районування не влаштовує депутатський корпус області?

-На сесії Одеської обласної ради, яка відбулася 1 липня, було прийнято звернення до центральних органів влади з проханням збільшити кількість районів — з 7-ми до 10-ти. Було багато обговорень, зустрічей, круглих столів з питання їх формування. І всюди їх учасники доходили висновку, що потрібно враховувати інтереси жителів при формуванні оптимізованих районів.

Адже підхід до цього питання повинен бути аналітичним і державним, а не зі статистичними. Завершення реформи до виборів не буде мати досить успішного результату, так як потрібно буде створити відповідні умови проживання на тій чи іншій території. А для жителів районів найголовнішим є послуги, які вони повинні отримувати в своїй громаді.

Це все потрібно правильно організувати на правовому рівні з залученням фахівців — так, щоб послуги надавалися якісно і ефективно.

А як було би правильно на Вашу думку? Які принципи потрібно врахувати при районуванні саме на Одещині?

— Я так і не знайшов кваліфікованої відповіді на питання, за яким принципом було вибрано саме 7 районів для Одеської області…

На мою думку, тут має бути дотримано баланс критеріїв з історичної, географічної, демографічної, логістичної й інших точок зору. Чого саме й нема у підході центральної влади.

Треба пам’ятати: Одещина — це найбільша за територією область України, її площа складає 33 314 км². Коли тільки почався «добровільний» процес реформи децентралізації, ми з колегами депутатами і представниками з районів надавали різні пропозиції. Але, на жаль, процес «добровільного» об’єднання трансформувався в примусовий.

На прикладі Любашівського району, де у нас три представника в обласній раді, ми спільно з керівниками району пропонували свою модель формування району.

Наприклад, в межах області об’єднати Любашівський, Ширяївський, Миколаївський, Савранський і Ананьївський райони, розташовані на автодорозі Київ-Одеса, з центром в Любашівці. Цьому є обгрунтування. По-перше, це було б зручно для жителів, так як відстань між районами невелике. По-друге, траса державного значення, лікарня і багато інших пріоритетів. У разі укрупнення районів — із суміжними областями: Благовіщенський район Кіровоградської області та Кривоозерський район Миколаївської області.

Але, на жаль, нічого з цього не вийшло.

Однак ми не втрачаємо оптимізму. Ми сподіваємося, що наше звернення незабаром дасть результат і ми побачимо інший розподіл з урахуванням пропозицій депутатського корпусу і жителів області.

Це дозволило б ефективно представляти спільні інтереси громад і забезпечувати ряд важливих повноважень. Зокрема, це повинно забезпечити якісне управління та утримання медичних, соціальних, освітніх установ. Також це має забезпечувати будівництво доріг, транспортної інфраструктури та інших об’єктів.

За матеріалами Ділової Одеси

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Любашівська районна рада просить керівництво держави утворити укрупнений район на Одещині з центром в селищі Любашівка.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top