Чесні новини з усієї України!

Страшнi прогнози по врожаю у области. Чекати на допомогу чи чекати на голод?

Страшнi прогнози по врожаю у области. Чекати на допомогу чи чекати на голод?

На Одещині розпочали збір ячменю. Врожайність не перевищує 1 т/га. Про це повідомив головний агроном СФГ “Балкани” Анатолій Волканов.

«Ячмінь почали вже збирати. Проте він у нас згорів. У нас біда. Збираємо близько 1 т/га. Також маємо пшеницю, тут ситуація дещо краща, ніж з ячменем», — розповів фермер.

Аналогічна ситуація по всій Одеській області. Фермер із Саратського району Одещини Сиров Іван, керівник СВК «Сергіївка» розповів, що із 1 тис. га ріпаку вижила лише половина. За словами фермера, урожайність буде не більше ніж 0,5 т/га.

Фермер також зазначив, що їх господарство ще не розпочинало жнива. Розпочати збір пшениці планують за півтора тижня. У господарстві її посіяли 1,5 тис. га, хоча частина посівів теж загинула і їх довелось пересівати.

Ячмінь у нас весь згорів. Зараз його пересіваємо соняшником», — зазначив Іван Сиров.

За 24 роки це перший раз така катастрофічна ситуація на Одещині.

“Поганий був 2003 рік, 2007, минулий рік був поганий, але не в такій мірі», — сказав фермер. Та зазначив, що не вірить у те, що держава компенсуватиме фермерам збитки.

Нагадаємо, на полях Одещини склалась катастрофічна ситуація. Уже підтверджено загибель понад 300 тисяч гектарів озимини і дані щодня зростають. За прогнозами управління аграрної політики Одеської ОДА, площа знищених посухою озимих може сягнути 500 тисяч гектарів, тобто половини посівів.

ДОВІДКА ВІД ЗНАВЦІВ

Фермер Василь Сердюченко з села Шевченкове Кілійського району на півдні Одеської області, скоїв суїцид у травни 2020 року.

Мер Кілії Павло Бойченко назвав причиною трагедії — повністю знищені посухою посіви на полях. Фермеру було 66 років, він мав 150 га орендованої у односельчан землі. Через страшної посухи посіви загинули повністю. 900 тис. грн — скільки він повинен був виплатити людям, — написала в Фейсбуці журналіст Зоя Казанжи.

Вона додала, що місцева влада зверталася до президента, Кабміну і парламенту з проханням виділити кошти невеликим фермерським господарствам на компенсацію втрат, але жодна держструктура не відреагувала.

Станом на сьогодни в Кабміні досі відсутня чітка і покрокова стратегія підтримки аграріїв південних регіонів України, які постраждали через посуху і заморозків цієї весни.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, https://znavsi.info/2020/05/25/урожай-вбивають-погода-і-олігархи-чом/

Top