Чесні новини з усієї України!

В Одеській області реставрують сільську хату, збудовану в 19-му столітті (відео)

В Одеській області реставрують сільську хату, збудовану в 19-му столітті (відео)

Голова Любашівської районної ради Сергій Паровик на особисті кошти створює унікальний музей.

У старій хаті, побудованій в селі Ясенове-2 ще в позаминулому столітті, він має намір реконструювати все до найдрібніших деталей.

Поруч з рідною домівкою, де він живе з дружиною Тетяною, синами Михайлом та Олександром і старенькою матір’ю Ніною Василівною, невгамовний Сергій Паровик реставрує 150-річну оселю своїх родичів.

Планує відновити садибу в її первісному вигляді, відродити внутрішнє оздоблення і створити на її базі етнографічний центр зеленого туризму. Він уже придбав старовинний верстак, на якому прабабусі та бабусі робили тканини і килимки. Майстри перекривають очеретом дах. Матеріал — з місцевих заготовок, зроблених тут же, на річці Кодимі. Вже оновлено й колодязь на території старовинної садиби.

«П’ять років був зайнятий районом. Дасть Бог, восени займуся розвитком рідного краю. Хочу в одному місці зробити куточок трьох століть — 19-го, 20-го і 21-го. Ось вийду на пенсію, і за принципом Ілона Маска побудую куточок майбутнього», — обіцяє керівник Любашівського парламенту, якого самі селяни називають «татом».

Цього титулу Сергій Паровик удостоївся за постійну допомогу людям у вирішенні найважливіших для них питань — лікування та навчання дітей, ремонту та реконструкції шкіл, дитсадків, амбулаторій, будівництва доріг, газифікації та водопостачання району.

Вже скоро на нашому сайті — цікава екскурсія любашівськими куточками в компанії Сергія Паровика.

За матеріалами Ділової Одеси

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, жителі сіл Ясенове та Гвоздавка назвали Сергія Паровика «татом», а Анатолія Артеменка — «мамою».

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top