Чесні новини з усієї України!

«Обійдемось без таких депутатів!»: Люди отримали нову дорогу всупереч волі Зеленогірської ОТГ (фото, відео)

«Обійдемось без таких депутатів!»: Люди отримали нову дорогу всупереч волі Зеленогірської ОТГ (фото, відео)

Днями мальовничі Надкодимські села Гвоздавка Друга і Ясенове Друге, що віками ташуються на правому березі річки Кодими, з’єднала комфортабельна асфальтована дорога.  Вперше за майже пів століття ця стратегічна траса дбайливо і капітально відремонтована. 

До цього лише декілька разів «вбиту» тракторами і автотранспортом дорогу рівняв грейдер. Місцеві жителі,  а також головні організатори цього ремонту — депутат Одеської облради Анатолій Артеменко та голова Любашівської райради Сергій Паровик — не ховають своїх емоцій. Адже робота задля людей зажди надихає.

Проте цьому щасливому моменту передувала справжня війна з депутатами місцевої Зеленогірської ОТГ, які навідріз відмовилися віддати сельчанам заощаджені ними ж кошти на цей давно омріяний дорожній ремонт. Та Паровик з Артеменком кошти знайшли. І дорога у людей вже є. Що вони самі про це думають? Та як оцінюють ситуацію сільчани?

Дорога життя. Як усе починалося

Влітку 2016 року, коли розпочалася масштабна реконструкція так званої Балтської траси в межах Любашівського району від села Янишівка до Познанки Першої (ці населені пункти розташовані на лівому березі річки Кодими), депутат Одеської обласної ради Анатолій Артеменко і голова Любашівської районної ради Сергій Паровик задумали також відремонтувати дорожню артерію сіл між Гвоздавкою Другою і Ясеновим Другим.

Саме про таку трасі мріяли Анатолій Артеменко та Сергій Паровик

Заручившись підтримкою тодішніх сільських рад, депутати яких прийняли виважене і мудре рішення про виділення по мільйону гривень на капітальний ремонт цієї сільської дороги, вони розпочали копіткий переговорний процес з обласною владою та представниками Укравтодору. 

«Ще у 1977 році будувалася ця дорога, а сьогодні ремонтується. Для нашої  ОТГ, для наших сіл це масштабна подія. Дороги — це артерії життя. Економіка, освіта —  це майбутнє. Мине час — і говоритимуть, що це подія історичного масштабу. Цю дорогу задумали ремонтувати ще у 2018 році дві сільради — Ясенівська і Гвоздавська. На сесіях було прийнято рішення про виділення по мільйону гривень субвенції в Укравтодор, розповіла в. о. старости Ясенівського старостинського округу Зеленогірської ОТГ Олена Дроздовська. —  Завадили початку ремонту у листопаді-грудні погодні умови. Потім настав 2019 рік, також історичний, коли створювалася нова територіальна громада — Зеленогірська селищна ОТГ, і було не до дороги.  Ми розуміли, що у громаді буде більше коштів і можливостей, тож більший кілометраж можна буде відремонтувати. Для цього та втілення у життя  інших амбітних проектів Ясенівська сільська рада збирала кошти. Зібрали 4 млн 700 тисяч грн, які сьогодні знаходяться у загальному «котлі» ОТГ. Гроші є, а дороги до сьогоднішнього дня не було.

Олена Дроздовська

Завдячуючи титанічним зусиллям  Анатолія Артеменка і Сергія Паровика, ця дорога сьогодні є. А Олексію Вікторовичу (О.В. Стоцький – голова Зеленогірської ОТГ) хочу передати привіт і сказати, що він зовсім не думає про людей. Якби думав, то не говорив би таку фразу: «Є об’єктивні і суб’єктивні причини!».

Рекорд, за який має бути соромно…

Важливо, що депутати Зеленогірської ОТГ відмовилися виділяти кошти зі свого бюджету на ремонт цієї стратегічної траси, які в народі охрестили Дорогою Життя.

«На засіданні сесії Зеленогірської ОТГ підтримали виділення співфінансування на ремонт дороги лише два депутати. Мотивацією було те, що ці кошти ще заблоковані і ними не можна користуватися, ділиться депутат Зеленогірської ОТГ Богдана Мартинова. —  Є багато варіантів, куди кошти варто спрямувати. Адже потрібно забирати на свій баланс заклади освіти, медицини та культури. Проте я вважаю, якщо є можливість докласти свої кошти, то за неї треба хапатися і триматися. Якби ми ще додали коштів, то ремонт зробили б на більшому відрізку шляху ніж зараз. 27 років я пам’ятаю цю дорогу у жахливому стані, а тепер можна з комфортом проїхатися.  Велика вдячність Анатолію Артеменку і Сергію Паровику, що вони відстояли  своє і добилися ремонту дороги. Сподіваємося, що у недалекій перспективі новий шлях буде прокладено до кінця села Ясенове Друге аж до Познанки Другої. 

Богдана Мартинова

З приводу відмови депутатів Зеленогірської ОТГ виділити кошти на ремонт дороги, бо  гроші, мовляв, потрібніші на розвиток медичної та освітянської реформ, то варто сказати, що депутатський корпус Зеленогірської ОТГ відмовився взяти на свій баланс заклади освіти, медицини та культури. Мабуть, злякалися відповідальності, дотепер Зеленогірська ОТГ  — єдина в Україні, яка досі не змогла отримати кошти у своє користування. А це близько 10 мільйонів гривень! Найголовніше те, що депутати — також єдині в Україні, які вигнали зі свого засідання районне керівництво, депутата обласної ради і навіть представника Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» Олександра Сурмая!   

Чому сільчани звуть Сергія Паровика «татом», а Анатолія Артеменка — «мамою»?

Капітальний ремонт сільського автошляху спричинив неабиякий ажіотаж серед селян. Безмежно раді, люди висловлювали щиру вдячність ініціаторам цієї великої справи.

«Якби не наші депутати Анатолій Іванович Артеменко і Сергій Михайлович Паровик, ми не мали б ні природного газу, ні води, ні дороги. Всі наші односельчани вдячні їм за це. Мені 70 років, і я не пам’ятаю, щоб цю дорогу ремонтували, розповідає мысцева жителька Надія Унтілова. Хто до них звертається, усім допомагають. Наприклад, мені також на лікування виділили допомогу. Щоб не ці хлопці, ми нічого не мали б».

Анатолій Артеменко та Надія Унтілова

«Анатолій Іванович Артеменко і Сергій Михайлович Паровик — це великі люди. Ми — прості люди, а вони для нас великі, бо роблять великі діла,підкреслює Олена Склярук. Я онкохвора, мені вони дуже допомогли. Моя мама була у великому розпачі, коли я потрапила у лікарню. Звернулася до них по допомогу, і, мабуть, завдяки їм, я й вижила. Ще газ і воду провели. Я у школу ходила, коли цю дорогу будували,  а мені уже 54 роки».

Олена Склярук

Вчителька Гвоздавського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Тетяна Бурлака також радіє новій дорозі. На своєму подвір’ї вона облаштувала мальовничий етнографічний куточок з альтанкою, ставочком. Одним словом, красота. Сюди приїжджають відпочивати гості з Одеси.

Анатолій Артеменко і Тетяна Бурлака

«У нас в районі є вже чотири туристичних маршрути. І ваша садиба також буде включена до  етнотуристичного маршруту. Ви будете п’ятими, а далі по вулиці, сподіваюсь, буде шостий екоцентр,  — резюмував житель с. Ясенове Друге, голова Любашівської райради Сергій Паровик. — Будемо популяризувати наш край, щоб були кращими наші села, кращою була громада, район і область…..».

Полунична Траса

Доречно додати, що ця дорога також зветься Полуничною. Щоліта десятки місцевих сімей вирощують та реалізовують смачну солодку ягоду, і раніше більшість оптовиків через погану дорогу боялася сюди навіть носа потикати. Тому людям доводиться торгувати полуницею на базарі.

Такою була Полунична Траса

Тому в перспективі, окрім екотуризму, тут може сміливо розвиватися й гастрономічний туризм: ласування полуничними смаколиками на березі мальовничої Кодими.

Яким має бути ідеальний депутат

Свої думки висловлювали селяни і на адресу депутатів. Так, мешканка с. Гвоздавка Друга Наталя Єпур відзначила: «Справжній народний депутат — це той, який прислухається до думки людей, живе життям свого рідного краю, цікавиться, чим люди живуть, в яких умовах, чим треба допомогти. Я вважаю, що такий депутат нормальний, а якщо не знає нічого, то навіщо він нам здався!».

Наталія Єпур

Житель с. Гвоздавка Друга Володимир Єпур також висловив щиру вдячність Анатолію Артеменку і Сергію Паровику за те, що вони невпинно дбають про людей.  Забезпечили їхні оселі питною водою, природнім газом, а тепер і комфортним автосполученням. 

Володимир Єпур

Місцева жителька Надія Єпур: «Сергій Михайлович Паровик для нас і району — наш «тато», Анатолій Іванович Артеменко — це наша «мама», а Олена Василівна Дроздовська (в.о. старости Ясенівського старостинського округу Зеленогірської ОТГ) — це наша «донька», Михайло Михайлович Єпур (голова місцевого товариства рибалок) — наш син. Вони для нашого села зробили дуже багато, і для нашого району також.  Вони нікому не відмовляють у допомозі. Завжди допоможуть, чим зможуть.  Низький уклін їм від усіх людей».

Надія Єпур

Товстий асфальт і приємний подарунок

Щодо бюджету будівництва дороги, то його загальна вартість становить 13 млн грн. Але Паровик з Артеменком вирішили трішки поміняти конструкцію асфальтного покриття дороги — зробити його товщим, щоб дорога слугувала людям не одне десятиліття. Тому кінцева вартість капітального ремонту траси буде більшою.

Коли тільки велись перемовини про ремонт «Полуничної Траси», Служба місцевих автомобільних доріг в Одеській області запланувала виділити від себе 8 млн грн за умови, що ще 5 знайдуть Сергій Паровик з Анатолієм Артеменком. Саме тому вирішили залучити кошти, що «мертвим вантажем» лежать на колишніх рахунках сільрад, що влилися у Зеленогірську громаду. 

Нагадаємо, тоді голова ОТГ Олексій Стоцький з депутатами не захотіли їх затверджувати, й вигнали з сесії не тільки Артеменка з Паровиком, а й представника служби місцевих автодоріг.  Останній, вражений такою депутатською зневагою, сказав, що його служба забирає свої кошти, але голова райради Сергій Паровик вмовив його цього не робити.

Щоб вийти з цієї непростої ситуації та відремонтувати людям дорогу меценати і благодійники Паровик і Артеменко зайнялися  пошуком недостаючих коштів. Зокрема, депутати Одеської обласної ради виділили 2,5 млн грн з тих коштів, які мали йти з обласного бюджету на підготовку Гвоздавської і Янишівської шкіл до нового навчального року. Ще 4 млн грн виділила ДП «Служба місцевих автодоріг», а коли відшукаються ще недостатні 2,5 млн грн субвенції, то служба додасть ще 4 млн грн.

«У будь-якому випадку цей проект з капітального ремонту дороги буде закінчено в цьому році. Обійдемося і без депутатів Зеленогірської ОТГ», — запевнив Анатолій Артеменко.

Нещодавно заступник директора з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Служби місцевих автодоріг Олександр Сурмай проінспектував ремонт дороги в Гвоздавці і сказав, що таких доріг, які тут вони зробили, навіть в області ще немає.

Також було прийнято рішення:  ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» додатково профінансує ремонт ще  0,5 км дороги. А це порядком 1 млн грн! Варто додати, що велику підтримку ініціативи Артеменка і Паровика отримують з боку громадськості сіл, колег-фермерів та, зокрема,  товариства рибалок тощо.

За матеріалами Ділової Одеси

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, села Бобрик-1 та Бобрик-2 Любашівського району Одеської області можуть похвалитися цілим багажем ремонтів і нововведень. Адже місцеві жителі добре знають, до кого їм звертатися в разі будь-якої проблеми і потреби.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top