Чесні новини з усієї України!

«Тут мої рідні люди»: як в невеликому селі на Одещині створили найкращу школу району (відео)

«Тут мої рідні люди»: як в невеликому селі на Одещині створили найкращу школу району (відео)

Наперекір політичній ситуації в країні. Так можна охарактеризувати дії людей, які багато років роблять усе можливе для того, щоб розвивати село.

Адже в той час, як західні кредитори змушують наш уряд закривати школи на селі, самі сільчани з таким підходом зовсім не згодні.

І саме тому завдяки зусиллям багатьох небайдужих людей сільські школи, занедбані багато років, сьогодні отримують нове життя.

Прекрасний приклад — село Гвоздавка Друга Любашівського району Одеської області. Місцеву школу, де вчиться усього трохи більше сотні дітей, тут перетворили в навчальний заклад, яким впору пишатися і на обласному рівні.

Новий фасад, водопровід та газопостачання — це лише частина зробленого для школи. Попереду — завершення капремонту першого поверху і спортзалу.

Ремонт спортзалу в школі села Гвоздавка Друга

За словами директора школи Олексія Савранчука, в класах зараз тепло і комфортно.

«Нашим дітям подобається тут навчатися, а вчителям — працювати. Ми не відчуваємо дефіциту кадрів, з усіх предметів у нас є викладачі, чи то фізика, чи математика або англійська мова. Більше того, наші вихованці, отримавши в місті освіту, повертаються в рідне село і працюють в цій же школі», — каже директор.

Гвоздавской школі пощастило: більше 10 років її опікується своєю увагою уродженець цього села — депутат Одеської облради Анатолій Артеменко.

«Приміщення школи побудовано вже багато років назад, і фасад став зовсім непривабливим. Кожен рік наші вчителі своїми силами фарбують, білять, готують його до навчального року. Але капітального ремонту тут, мабуть, ніхто ніколи раніше не проводив», — пояснює депутат своє рішення взяти школу під опіку.

Двір Гвоздавского НВК та початкової школи до ремонту

Першим його внеском стала газифікація, потім — водопровід. З ініціативи Артеменко з бюджету області було виділено кошти і в будівлі замінили дах, у дворі з’явилася спортивний майданчик, красиві алеї, майданчик для проведення лінійок та свят.

Після ремонту

У минулому році на території школи переобладнали стару будівлю, якій понад сто років, і відкрили там новий дитячий садок. Тут є все для комфорту малюків — нова спальня, ігрові кімнати, санвузли. Адже існуючий дитсадок, який діє на території села, не вміщав всіх дошкільнят.

Створення нової дитсадкової групи підтримала Любашівська районна рада в особі свого голови Сергія Паровика. Разом з Анатолієм Артеменком вони залучили кошти на цей ремонт з обласного бюджету.

«Коли стартувала програма «Нова українська школа», ми, за рахунок мого підприємства, відремонтували перший клас, — згадує депутат Артеменко. — Таким чином ми показали не тільки вчителям, а й бізнесменам, що кошти треба вкладати в освіту, щоб завтра можна було покластися на наших дітей».

Відкриття першого класу після ремонту на кошти депутата Анатолія Артеменка

В цьому році в школі планують відремонтувати весь перший поверх, де навчаються першокласники, а також закінчити ремонт спортзалу.

Від уваги Анатолія Артеменка не сховалася також шкільна їдальня, яка теж потребує ремонту. Під час чергового відвідування школи він пообіцяв директору допомогти і з цього питання.

«Діти дійсно заслуговують нашої турботи, — переконаний депутат. — Нам є чим пишатися — наша школа бере участь практично у всіх обласних програмах. Наші діти показують хороші результати і знання. Це показують, наприклад, результати ЗНО. Колектив учителів, які навчають і виховують дітей, заслуговує на велику повагу. Тому нам необхідно ще більше працювати, більше приділяти уваги нашим селам, де є дуже багато питань, які треба вирішувати: дороги, водопостачання, садки і школи».

За матеріалами Ділової Одеси

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в селі Гвоздавка — 2 ремонтують амбулаторію.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top