Чесні новини з усієї України!

Амбулаторія на мільйон: Чому від 60-річної будівлі в Гвоздавці залишились тільки стіни? (фото, відео)

Амбулаторія на мільйон: Чому від 60-річної будівлі в Гвоздавці залишились тільки стіни? (фото, відео)

У селі Гвоздавка Друга Любашівського району Одеської області вирішили дати друге життя одній з найстаріших лікувальних установ — місцевій амбулаторії.

На ремонт було виділено близько 1 мільйона гривень — таким великим виявився фронт робіт в занедбаній за роки повної байдужості будівлі.

«Я народився в цих стінах, — каже депутат Одеської облради від Любашівського району Анатолій Артеменко. — Мені вже 53 роки, але я ніколи не бачив, щоб тут хоч щось ремонтувалося. Адже кошти для цього потрібні чималі».

Проте досвід залучення ресурсів на ремонт сільських лікарень у Артеменко вже є. І досить успішний. Відремонтована раніше за залучені депутатом бюджетні кошти амбулаторія в селі Ясенове навіть отримала новий медичний автомобіль — у рамках джержаної програми. До речі, головною умовою цієї програми була якраз наявність нового ремонту в лікувальному закладі.

Знайшов депутат Артеменко потрібні кошти й цього разу. І зараз в амбулаторії села Гвоздавка Друга проводять такий ремонт, який можна назвати повною реконструкцією. Адже від старої будівлі тут лишилися тільки стіни.

Відкриття медичної амбулаторії в с. Ясенове

Утеплений фасад, повністю замінений дах, стіни та підлога, нові вікна та двері, підведені газ і вода, вибудувана огорожа, відремонтовані підсобні приміщення і багато іншого.

«У районі обіцяють дати нам сюди все нове — і меблі, і обладнання, — каже завідувачка амбулаторією Ася Гінкул. — Мені аж не віриться… Певне, за всі роки існування амбулаторії в ній ніхто нічого не робив. Текла і падала стеля, підлога була вже зовсім непридатною… Міняти треба було зразу і все. Ми, звичайно, самі що могли робили, але все це було сумно до сліз… Дякую Анатолію Івановичу, що він зміг залучити фінансування. Закінчення ремонту ми тепер чекаємо з великим нетерпінням».

В оновленій амбулаторії планують розмістити маніпуляційну, кабінети жіночого здоров’я і функціональної діагностики з кардіографом, кімнату денного стаціонару, зручну зону очікування, новенький санвузол.

Документи для реконструкції даної будівлі було підготовано за сприяння благодійного фонду «Рідний Край», співзасновником і автором проектів якого спільно з Анатолієм Артеменком став голова Любашівського райради Сергій Паровик.

Фонд допоміг також в здійсненні ремонтних робіт в фельдшерсько-акушерському пункті, розташованому неподалік від амбулаторії — в селі Гвоздавка Перша. Завдяки залученню 300 тис грн на потреби ФАПу, тут вже відремонтовано фасад, завершується ремонт даху. А трохи раніше за допомогою Паровика та Артеменка Гвоздавский ФАП отримав нові вікна, газ та водогін.

«В своїй роботі ми дотримуємося простого, але дуже дієвого принципу: працювати для людей щодня, а не тільки перед виборами, — каже Анатолій Артеменко. — Свої соціальні проекти ми реалізуємо вже 15 років — ще з того моменту, як вперше в районі провели людям газ і воду. А медицина у нас завжди стоїть в пріоритеті».

«Тому спільно з усіма рівнями влади ми зараз активно працюємо над поліпшенням матеріально-технічної бази, створенням належних умов праці медиків та перебування пацієнтів. В умовах реформування системи охорони здоров’я важливо, щоб надання медичних послуг в селі було на високому рівні. В недалекому майбутньому наші амбулаторії отримають необхідне обладнання, сімейні лікарі будуть забезпечені транспортом», — підкреслює депутат облради від Любашівського району.

За матеріалами Ділової Одеси

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Зеленогірська ОТГ, що Любашівщині, відмовилась віддати сільчанам кошти, зібрані на ремонт дороги.

Leave a comment

Top