Чесні новини з усієї України!

МОЗ не потурбувалося про ліки для важкохворих. Що робити тепер?

МОЗ не потурбувалося про ліки для важкохворих. Що робити тепер?

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов стверджує, що до його приходу ніхто не визначив перелік лікарських засобів, які необхідно.

Пацієнти з рідкісними хворобами влаштували протест під МОЗ через брак ліків закупити для тяжкохворих.

Про це він заявив під час брифінгу 25 травня.

«На жаль, на час мого приходу в Міністерство охорони здоров’я, тобто 30 березня, ці заявки чомусь навіть не збиралися, саме щодо потреб у 2020 році», — сказав міністр. Але після збору цих заявок прийнято рішення уряду, де було затверджено перелік лікарських засобів. Також Степанов зазначив, що є певні бюрократичні процедури, встановлені законодавством, які необхідно пройти.

Йдеться про 38 закупівельних програм по рідкісних і важких хворобах для людей, що хворіють на рак, серцево-судинні захворювання, туберкульоз, вірусний гепатито, орфанні хвороби, ВІЛ / СНІД і багато інших. Цей документ потрібен для того, щоб почати тендерні процедури і запустити процес закупівель.

За словами Степанова, протягом цього тижня ці процедури повинні завершити, і тоді держпідприємство «Медичні закупівлі» почне всі тендерні процедури.

«Що стосується забезпеченості в 2020 році лікарськими засобами наших пацієнтів, то я ще раз хочу підкреслити, що всі вони будуть забезпечені», — запевнив міністр. За його словами, зараз Україна отримує поставки ще по 2018-2019 роках.

«Крім того, у нас є потік лікарських засобів, де ми бачимо, що нам не вистачає, у нас є домовленість з нашими міжнародними партнерами щодо поставки тих чи інших лікарських засобів», — сказав Степанов.

Раніше генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов попереджав, що ліки для українських пацієнтів за кошти держбюджету на 2020 рік досі не закупили, а станеться це в кращому випадку з 1 червня.

«Станом на сьогодні закупівлі за кошти держбюджету 2020 року централізованими програмами МОЗ, які не стосуються коронавірусу, — а це 38 напрямків, за якими щорічно держава забезпечує пацієнтів, — ще не почалися. Тому восени цього року українські пацієнти відчують істотний дефіцит препаратів, навіть по тих напрямках, які були повністю профінансовані», — сказав він.

Зокрема, це такі напрямки, як дитяча онкологія, препарати антиретровірусної терапії для боротьби з ВІЛ, ліки для розладів дихальних шляхів у новонароджених тощо.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українців просять підписати петицію проти примусово тестування на коронавірус та подальшої вакцинації.

Leave a comment

Top