Чесні новини з усієї України!

Дискримінація села: Укрпошта сперечається з НБУ на тему «поштового банку»

Дискримінація села: Укрпошта сперечається з НБУ на тему «поштового банку»

Учора Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт 2788-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку», відомий у народі як закон про «поштовий банк».

В Укрпошті з цього приводу написали звернення. Кажуть, що банкіри думають не про людей, а виключно про власні прибуки…

«Надворі вирує 21 сторіччя зі всіма його польотами в космос, штучним інтелектом та біометричними технологіями. Проте 15 мільйонів мешканців у 27 тис. віддалених населених пунктах досі позбавлені доступу до елементарних фінансових послуг», — таке твердження міститься у відкритому зверненні прес-служби «Укрпошти», поширеному в ЗМІ.

«Проблему вже до кінця року може вирішити Укрпошта», — стверджують в компанії.

Поштові відділення (у тому числі пересувні) покривають 100% населених пунктів України, навіть там, де немає банків, магазинів, аптек і навіть доріг. Законопроєкт надасть можливість національному поштовому оператору «Укрпошта» відкривати поточні та депозитні рахунки, а також випускати платіжні картки. Це означає, що мешканці віддалених населених пунктів зможуть включитися у фінансову систему та отримати доступ до безготівкових розрахунків: купувати онлайн, сплачувати комуналку в інтернеті, поповнювати мобільний через сайт та багато іншого.

Банківська система України, маючи за мету виключно отримання прибутку, продовжує скорочення своєї мережі. Як результат, у населених пунктах з кількістю жителів менше 2000 осіб взагалі відсутні будь-які банківські установи. Тільки протягом останніх років кількість відділень банків скоротилася на 63% – до 7879 одиниць.Закриття відділень продовжується – за перші 3 місяці 2020 року вже закриті 123 відділення, і тільки АТ «Ощадбанк» планує до кінця року закрити ще 400-600 відділень. Законопроєкт не лише допоможе включити до фінансової системи третину українців, але і зменшить витрати з державного бюджету на 2 млрд грн щорічно, допоможе залучити 25–30 млрд грн в економіку країни і НЕ потребує жодної копійки з державного бюджету.

«Проте НБУ виступив проти законопроєкту, апелюючи до неправдивих аргументів, на які ми готові відповісти зустрічними доказами», — заявляють поштовики.

Ось ці аргументи.

 1. НБУ: Ми проти через збільшення частки держави у банківському секторі.
  Укрпошта: Неправда. Конвертація готівки у безготівкові розрахунки не збільшує, а зменшує частку держави у банківському секторі. Укрпошта стає умовним «маркетплейсом» для банків. Тому клієнти, отримуючи кредит, наприклад, можуть обрати будь-який банк для надання послуг, у тому чилі і приватний.
  2. НБУ: Укрпошта отримає неконкурентні умови та буде конкурувати з Ощадбанком.
  Укрпошта: Неправда. Укрпошта буде виконувати всі вимоги НБУ та навіть буде членом Фонду гарантування вкладів, на відміну від Ощадбанку. Укрпошта не буде конкурувати з Ощадбанком: наші відділення покривають найвіддаленіші села та селища, де вже дуже давно немає банківських відділень. Тому конкурувати ми будемо з Угандою із Габоном, які разом з нами займають одні з останніх позицій у рейтингах фінансової включеності населення.
  3. Аргумент НБУ: це ризиковано, Укрпошта не знає, що робити і що таке фінансовий моніторинг.
  Укрпошта: Неправда. НБУ ініціював закон, за яким Укрпошта повністю підпадає під регулювання Національного банку України по фінансовому моніторингу. Тому уже й так буде це робити. Поза цим, Укрпошта досить давно надає певний перелік фінансових послуг: грошові перекази, обмін валют, видача готівки та інші.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Укрпошта почала передплату газет і журналів на друге півріччя 2020 року.

Leave a comment

Top