Чесні новини з усієї України!

Володимир Парасюк: «У беркутівців я точно кидав коктейль Молотова …» (список Парасюка + фото Бутусова)

Володимир Парасюк: «У беркутівців я точно кидав коктейль Молотова …» (список Парасюка + фото Бутусова)

Екс-нардеп Володимир Парасюк вперше прокоментував інформацію про свою участь у розстрілах на Майдані 20 лютого 2014 року.

Екс-нардеп дав інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

Той попросив прокоментувати список 34 членів «групи Парасюка», які першими відкрили вогонь по «беркутівців» на Майдані в лютому 2014 року, що спровокувало кровопролиття.

Про це незадовго до розмови написало видання Страна.ua.

«Список, який опублікували, мені було смішно, що навколо нього стільки шуму. У нас є відома консерваторія, яку відкрили, щоб люди могли погрітися. І мене вибрали, щоб я там відповідав за безпеку і за порядок, як би був головним. І ми просто зробили список людей, які б допомагали контролювати, перевіряли документи, щоб не було провокацій, п’яні не заходили і так далі. Все. Це ось цей список «, — відповів екс-нардеп.

Далі Дмитро Гордон розповів, що є версія, що Парасюк, його батько і активіст Майдану Іван Бубенчик, у яких була захоплена на Західній Україні зброя, розстрілювали з неї спочатку «беркутівців», а потім і своїх, щоб спровокувати хвилювання.

«Як ви собі це уявляєте?» — сказав Парасюк і додав, що по розграбованій базі «Беркута» у Львові досі триває розслідування, але там пропала автоматична зброя, а на Майдані у людей була мисливська зброя — карабіни.

Також Парасюк визнав, що в «беркутівців» все-таки стріляли з консерваторії.

«Ми стоїмо — по нас стріляють: 18 лютого 23 людини загинули, потім 8 людей загинули 19 лютого. А наймасштабніша подія сталася 20-го… Ці всі люди були вбиті від куль поліції — міліції в той час. Що стосується того, стріляли у відповідь по «беркутівців». Так, це було. Це було, і цього не потрібно боятися, і це все прекрасно знають… По нас стріляють, а ми що, повинні були прапорами махати? Так не буває. Коли мені кажуть, що вони не можуть довести, а що довести, коли одна зброя передавалося десяти людям? Така була домовленість, що, хлопці, якщо ми несемо відповідальність, то всі разом».

Парасюк навів приклад, що коли правоохоронці отримали цю зброю одного з активістів Майдану, з якої, за його словами, нікого не вбили, а тільки поранили, то там було стільки відбитків пальців, «що нічого не можуть встановити».

«Я бачив, як брали зброю, говорили» дай, я вистрілю, щоб, якщо нас будуть карати, то нас були сотні», — додав він.

Запитали у Парасюка, чи вбивав він особисто «беркутівців».

«Дивіться, я рік провів в АТО, те ж саме, якщо мене запитати, чи вбивав я росіян, я вам скажу так, що в прицілі автомата в АТО я їх бачив. А я не знаю, як далі склалася доля у них і, чесно кажучи, мене це зовсім не хвилює. В «беркутівців» я точно кидав коктейль Молотова, я палив їм БТР, я перевернув автобус. Ми з батьком перші на Водохреща (19 лютого. — ред.) перевернули автобус і підпалили його. Я багато чого робив, і я думаю, це можна прирівняти до того самого пострілу з рушниці, бо це посягання на життя правоохоронців», — відповів екс-депутат.

Володимир Парасюк и Віталій Кличко на Майдані в 2014 році

На питання, чи стріляли «беркутівці» першими, Парасюк розповів, що вночі був постріл, коли він проводив журналіста, щоб той зняв загальні кадри з «беркутівцями». А вранці «беркутівці» стали кидати коктейлі Молотова в консерваторію, щоб спалити її і викурити людей, оскільки хотіли знищити прожектори на балконі, які висвітлювали територію, де вони стояли.

«Ми під’єднали пожежні крани і почали гасити, тоді пролунав перший постріл. З боку» беркутівців «. Потім ще один постріл, потім ще. Потім занесли трьох важко поранених від вогнепальної зброї людей», — розповів Парасюк.

Також екс-нардеп розповів, як генпрокурор Юрій Луценко допомагав йому вийти з-під відповідальності.

«Знаєте, чому Порошенко мене не посадив просто за Майдан? Тому що вони ж теж версію розглядали, що я там вбивця, який ходив з автоматом і розстрілював усіх направо і наліво. Тому що — а куди це вставити? Ну добре, він там перемагав на Майдані. а тоді хто ти такий, Порошенко? Ось чувак там стріляв, а ти хто тоді такий? Так, значить Майдан переміг не завдяки тобі, а завдяки цим хлопцям, які не побоялися піти на якісь такі заходи, за які можуть понести певну відповідальність? Розумієте?» — пояснив Парасюк.

За його словами, йому кілька разів могли оголосити підозру, але «завжди від цієї підозри тікали».

«Луценко набирав і говорив: «Я вам там всім не знаю, що зроблю. Швидко сховали ці папки — і нехай лежать». Тому що ви собі уявляєте, як за часів Порошенко оголошують підозри майданівцям за те, що вони протистояли «Беркуту»? Це рівносильно самогубству, просто взяти і самого себе застрелити», — розповів Парасюк.

Довідка ЗНАВЦІВ

За фактом слідство давно встановило всіх причетних до розстрілів правоохоронців. Ось повний список «групи Парасюка» — всього 34 людини.

 1. Назар Юськевич (в списку проходить як «Комарно» — це рідне місто Назара на Львівщині).
 2. Михайло Іванович Ковалів із Самбора (Львівська область).
 3. Ігор Ярославський. Теж з Комарно. Співучасник Юськевич в розбої, за який він сів в 2015 році, і рідня Парасюка.
 4. Борис Зай зі Львова.
 5. Андрій Фріджевіч («Фрідл») з Борислава (Львівська обл.).
 6. Ігор Федін.
 7. Петро Сидоренко.
 8. Володимир Депа.
 9. Юрій Панів, Львів.
 10. Григорій Кобів, Самбір.
 11. Богдан Вільховий, Комарно.
 12. Петро Радович, Комарно.
 13. Андрій Іванов, Донецьк.
 14. Назар Марценюк (Дейл), Комарно.
 15. Стефан Бичковяк, Бучали (Львівська обл).
 16. Андріан Гарілюк, Львів.
 17. Віталій Крюков, Київ.
 18. Андрій Патрайко, Львів.
 19. Олександр Нечипорук, Львів.
 20. Роман Франчішін, Львів.
 21. Володимир Ковалів, Міжгайці (Волинська обл).
 22. Олександр Кремса, Комарно.
 23. Богдан Дзюб, Жовква (Львівська обл).
 24. Дмитро Дутко ( «Кирчей»), Стебник, Львівщина.
 25. Микола Зубрицький, Борислав.
 26. Дмитро Липовий, Харків
 27. Гриша, Одеса.
 28. Ярослав Голуб (Славко), Самбір.
 29. Зіновій Парасюк, Львів.
 30. Володимир Парасюк, Львів.
 31. Іван Бубенчик, Львів.
 32. Василь Прийма, Жовква.
 33. Богдан Висоцький («Кукура»), Жовква.
 34. Микола Котляр, Київ, район Оболонь.
Зиновій Парасюк, батько екс-нардепа

«Відзначимо, що дані матеріали справи повністю перевертають всю картину подій на Майдані 20 лютого — в день масової бійні.

Можна констатувати, що виходячи з матеріалів слідства вбивства людей були спровоковані стріляниною по правоохоронцям, яку розпочала з будівлі Консерваторії «група Парасюка». Тобто саме її учасники несуть основну відповідальність за все, що сталося потім», — такий висновок зробила Страна.

«Список Парасюка»

«Сьогодні пішов з життя один з активних учасників Майдану, доброволець Війни за Незалежність — Андрій Іванов, позивний» Святослав «. Інфаркт, 53 роки … Він стріляв по» Беркуту «на Майдані, він стріляв по російським окупантам на фронті», написав про одного з фігурантів даного списку в 2018 році головний редактор видання Цензор. НЕТ Юрій Бутусов. І опублікував світилину з Івановим.

«Андрій народився в Мелітополі, потім довго жив в Маріуполі. Поїхав на заробітки в Росію, працював будівельником на будівництві газопроводу. А потім почався Майдан, і приїхавши на Майдан під час відпустки, Андрій на роботу не повернувся. Там, в Росії, був колектив, гроші, а Іванов вибрав боротьбу за свободу України. Одного разу навіть бі ет купив, щоб виїхати на роботу, але порвав його в останній момент. Жив на третьому поверсі в Будинку профспілок, брав участь у всіх сутичках, починаючи з січня, на Грушевського, на Майдані, був контужений світло-шумової гранатою. Він завжди любив ходити в шапці «кубанці» — вважав себе нащадком вільних людей, козаків, — розповідав Бутусов. — Він ніколи не говорив про це в ЗМІ — але Андрій був у групі 28 героїв, які знаходилася на третьому поверсі консерваторії 20 ферваля 2014-го року — у них було шість мисливських рушниць і кілька малокаліберних. Разом з Зіновій Парасюк і Володимир Парасюк (Parasiuk Volodymyr), Іваном бубонцями. Ця група мала мужність відкрити у відповідь вогонь по «Беркуту» 20 лютого на Майдані. В результаті перестрілки «Беркут» почав тікати. Історія України пішла по новому маршруту«.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, роковини масової страти людей в Одесу 2 травня 2014 року не обійшлися без знущання над рідними загиблих.

Leave a comment

Top