Чесні новини з усієї України!

Неврожай в Україні: Хто винен і як списати посіви?

Неврожай в Україні: Хто винен і як списати посіви?

Сільгоспвиробництво безпосередньо залежить від примх природи. Тому таке неприємне явище, як загибель посівів сільгоспкультур, нерідко трапляється в господарської діяльності сільськогосподарських підприємств.

«Для озимих культур погіршення агрометеорологічних умов збіглося з критичним періодом розвитку — формуванням, колосінням та цвітінням колосу. Нестача вологи призводить до значного зниження, а то і втрати урожаю, — наголошує представник Всеукраїнської Аграрної Ради в Одеському регіоні Анатолій Артеменко. — Погодні умови та суховійні явища негативно вплинули на розвиток та ріст ранніх ярих зернових, починаючи з посівного періоду.
​На півночі Одеської області складається вкрай критична ситуація, яка потребує термінового вирішення.
Питання в оному, чому замовчують ЗМІ, представники президента на місцях Бамбура Геннадій, Обласна державна адміністрація- Куций Максим. Адже дана ситуація призведе до занепалу економіки в цілому . Закликаю владу звернути увагу на фермера і на село!!!!»

Розглянемо ж алгоритм списання посівів.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ. МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, яка завдала шкоди посівам або призвела до їх загибелі виробникам сільськогосподарської продукції необхідно звернутися в органи місцевої влади (управлінь сільського господарства райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад) для складання акту обстеження або списання посівів.

 Акт складається в довільній формі, в ньому обов’язково вказується назва підприємства, загальна площа посіву або посадки сільськогосподарської культури, фаза розвитку, площа загибелі (пошкодження) культури і в результаті якої надзвичайної ситуації. Акт скріплюється підписами членів комісії, зокрема, керівником підприємства (бухгалтер, агроном) і залученими за згодою представниками державних установ та органів місцевої влади.

Оформлений належним чином акт списання посівів подається в регіональні органи державної податкової служби статистики України для подальшого коригування площ.

Якщо сільгосптоваровиробник претендує на отримання компенсації з місцевих або державного бюджету, він звертається до районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для складання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації.

У разі виникнення надзвичайної ситуації місцевого (локального) характеру постраждалі від збитків сільгосптоваровиробники можуть звернутися в місцеві органи виконавчої влади для отримання часткової компенсації з місцевих бюджетів.

Коли настає надзвичайна ситуація регіонального характеру для часткової компенсації збитків можуть виділятися кошти з Державного резервного фонду.

Довідка ЗНАВЦІВ

Порядок використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №415.

Згідно п. 3 даної Постанови на Міністерство фінансів покладено надання розлюченими щодо застосування затвердженого Порядку використання коштів резервного фонду бюджету.

Для виділення коштів з Державного резервного фонду бюджету обласним державним адміністраціям необхідно направити звернення з відповідними матеріалами відповідно до пунктів 12, 13 і 15 Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, до Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України не пізніше ніж у триденний строк з дня отримання звернення дає доручення Мінекономіки для розгляду звернення та підготовки пропозицій для прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету. У разі потреби Кабінет Міністрів України дає доручення, по підготовці експертних висновків з даного звернення.

Мінфін розглядає звернення і представлені в нього матеріали, готує пропозиції щодо підстав виділення коштів з резервного фонду бюджету, можливості здійснення відповідних заходів за рахунок інших джерел, можливого обсягу виділення асигнувань з резервного фонду бюджету і обгрунтувань і в тижневий термін направляє їх в Мінекономіки.

  Згідно Порядку, Мінекономіки робить узагальнений висновок та готує проект розпорядження Кабінету Міністрів України про виділення коштів з резервного фонду бюджету за результатами розгляду звернення, а також експертних висновків ГСЧС і пропозицій Мінфіну.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 11 Порядку кошти з резервного фонду бюджету суб’єктам господарської діяльності недержавної форми власності або суб’єктам господарської діяльності, у статутному фонді яких корпоративні права держави становлять менше ніж 51%, виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення.

Однією з умов виділення коштів є відсутність заборгованості регіону перед резервним фондом бюджету.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, громадськість вимагає закриття «мокрих ринків».

Top