Чесні новини з усієї України!

Кабмін вигадав спосіб підтримати заробітчан, що повернулися

Кабмін вигадав спосіб підтримати заробітчан, що повернулися

За час карантину в Україну повернулися близько 2 млн заробітчан. Для громадян, які приїхали з-за кордону і шукають можливості вкласти зароблені гроші в бізнес, Кабмін хоче запустити нову програму кредитування — «Нові гроші».

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

«Ми цих людей ідентифікуємо як надзвичайно кваліфіковану, навчену в Європі робочу силу, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку. Це люди, які були б, напевно, дуже корисними для розвитку економіки всередині держави. Тому, очевидно, треба їх зберегти», — зазначив Шмигаль.

Зараз програма на стадії розробки. Вона, за словами глави уряду, дозволить отримувати кредити на бізнес з мінімальною процентною ставкою від 0% до 5% на тривалий термін і з можливою відстрочкою виплати тіла кредиту.

«Взявши ці кошти, бізнесмен повинен усвідомлювати наявність карантинних обмежень. І залучати кошти з урахуванням цього факту. Для прикладу скажу. Якщо з 15 липня відкриються заклади типу барів і ресторанів, то підприємець, знаючи це, може брати кредит, готуватися, наповнювати його товаром і 15 липня його відкривати», — розповів прем’єр.

За його словами, щоб залишити заробітчан в Україні, Кабмін планує створити нові робочі місця і запустити нову кредитну програму для мікро- та малого бізнесу. Але Шмигаль визнає, що тим, хто заробляв за кордоном по 1 тис. євро, держава таких сум платити не зможе. Правда, зазначив, що зарплата в 600 євро в Україні для тих, хто за кордоном заробляв 1 тис. євро, може стати приводом для того, щоб не повертатися на заробітки.

«За нашими розрахунками і очікуваннями, якщо різниця між заробітною платою в Європі і Україні становить 300-400 євро, то люди не приймають рішення їхати на заробітки… Це такий психологічний розрив. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там і так далі. Тому їм краще отримувати 600 доларів удома, ніж 1000 доларів десь на заробітках», — сказав Шмигаль.

Раніше Шмигаль заявив, що кількість безробітних в Україні за час карантину зросла на 2 млн осіб. При цьому офіційно зареєструвалися безробітними близько 400 тисяч українців.

ЗНАЙ БІЛЬШЕ: https://t.me/znavsi

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, експерти вважають, що карантин з коронавірусу може затягнутися ще надовго.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top