Чесні новини з усієї України!

25% українців потерпають від фінансових проблем — опитування

25% українців потерпають від фінансових проблем — опитування

Більше третини українців турбуються за здоров’я своїх близьких, майже третина стурбовані подорожчанням продуктів, а у кожного четвертого виникли фінансові труднощі.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

«Розповідаючи про проблеми і складнощі, які їх зараз турбують, респонденти найчастіше називали такі (можна було вибрати до 3 відповідей): переживають за здоров’я близьких — 36%; сильно виросли ціни на продукти харчування — 29%; виникли фінансові труднощі — 26 %; складно купити засоби індивідуального захисту: маску, рукавички, рідина для дезінфекції — 20%; побоюються, що не зможуть отримати медичну допомогу в разі потреби — 20%», — відзначають в КМІС.

Цікаво, що в порівнянні з березневим опитуванням, кількість тих, хто турбується про зростання цін, залишилася на колишньому рівні. Але кількість людей, у яких виникли фінансові труднощі, зросла на 6% (в березні таких респондентів було 20%).

Переживання щодо здоров’я рідних трохи ослабли — в березні на них вказувало 38% респондентів, в квітні — 36%. А ось тих, хто сам боїться захворіти, в квітні 13%, а в березні було 12%.

З березня по квітень помітно зросла кількість тих, кому складно сидіти вдома і не виходити на вулицю — з 7% до 12%.

Постійно переживають через невизначеність ситуації 13% українців, а 11% вказують на сполох у зв’язку з тим, що потрібно поїхати в інший населений пункт, а транспорт не ходить. Для 10% труднощі пов’язані з тим, що потрібно їздити на роботу, а громадський транспорт майже не працює.

Про те, що їх відправили в неоплачувану відпустку, кажуть 5% респондентів, також 5% бачать загрозу втрати работи.

Стало складно вести свою підприємницьку діяльність — 5%; виникли складнощі з покупкою продуктів харчування і необхідних у побуті речей — у 4%.

Довідка ЗНАВЦІВ

Опитування КМІС проводилося з 7 по 11 квітня 2020 методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування було проведено 2000 інтервью.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Україні виріс курс долара.

Leave a comment

Top