Чесні новини з усієї України!

Кабмін ввів обов’язкову самоізоляцію для осіб старших 60 років

Кабмін ввів обов’язкову самоізоляцію для осіб старших 60 років

За недотримання самоізоляції особа буде притягнута до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Уряд заборонив хворим, які знаходяться на самоізоляції, відвідувати аптеки, продуктові магазини і вигулювати домашніх тварин, а також визначив список людей, які підлягають обов’язковій самоізоляції. Про це йдеться в затвердженій 2 квітня постанові № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2».

Обов’язковій самоізоляції підлягають такі групи населення:

  • особи, які мали контакт з хворим COVID-19, крім осіб, які перебували в засобах індивідуального захисту в зв’язку під час виконання службових обов’язків;
  • особи, щодо яких є підозра на інфікування;
  • особи, які хворіють COVID-19 і не вимагають госпіталізації;
  • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, що забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Особа, якій призначили самоізоляцію, зобов’язана зазначити місце самоізоляції і інформацію про засоби зв’язку. Також ця людина повинна дати короткі відомості про стан здоров’я і хронічні захворювання — ця інформація вноситься до відповідних інформаційних систем, зокрема в мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг

Відзначається, що за дачу неправдивих відомостей, а також за недотримання самоізоляції особа буде притягнута до адміністративної відповідальності. Кримінальна відповідальність передбачається, якщо навмисне порушення режиму самоізоляції хворим спричинило смерть третіх осіб.

«Особам, які потребують самоізоляції, в разі неможливості забезпечення турботи про них в період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше 2 км від місця самоізоляції, за умови використання коштів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок без клапана видиху, а також вигул домашніх тварин два рази на день», — йдеться в постанові.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, На період госпіталізації, самоізоляції допомога виплачується з шостого дня (перші п’ять платить роботодавець) і становить 50% середнього доходу.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top