Чесні новини з усієї України!

Фермери Одеської області планують зібрати 10 мільйонів на боротьбу з коронавірусом

Фермери Одеської області планують зібрати 10 мільйонів на боротьбу з коронавірусом

На Одещині створюють спеціальний фонд для збору контів на протидію коронавірусу. Ідея створення такого фонду належить місцевим агріям на чолі з депутатом Одеської областної ради, представником ВАРу Анатолієм Артеменком.

Член правління Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Анатолій Артеменко ініціював зустріч з колегами-аграріями заради створення спеціального Фонду для збору коштів на протидію гострій респіраторній хворобі, спричиненій коронавірусом.

І першим районом області, де стартує акція з назвою «Збережемо життя земляків!» став рідним для Артеменка — Любашівський.

Кошти Фонду накопичуватимуться на рахунку Асоціації сільгоспвиробників Любашівського району (голова Олександр Бондаренко) і витрачатимуться на закупівлю тестів, медикаментів, масок тощо. Також передбачається доплата медикам за роботу в кризових умовах. 

За інформацією координатора відділення ВАР в Любашівському районі Олександра Андрусика, серед перших, хто виявив свою небайдужість, — члени ВАР, які вже приєдналися до боротьби за збереження здоров’я та життя наших земляків, пожертвувавши кошти з розрахунку 10 грн. з гектара. На них вже закуплено частину засобів індивідуального захисту для медичних працівників. Якщо усі без виключення сільгоспвиробники приєднаються до цієї рятівної акції, то на протидію пандемії коронавірсу можна буде зібрати не менше 10 млн. грн! Адже в обробітку хліборобів — фермерських господарств та одноосібників — знаходиться 100 тис. га ріллі. До цієї справи можуть долучитися не лише землероби, а й представники бізнесу та перерахувати кошти на спецфонд.

На нинішній небагатолюдній нараді, присвяченій виключно цьому важливому питанню, голова районної ради Сергій Паровик зазначив, що проти розповсюдження вірусу COVID-2019 потрібно об’єднати зусилля громади, бізнесу та влади для оперативного та ефективного реагування в цій екстреній ситуації. В Іспанії кожні 6 хвилини помирає людина, а медицина там набагато краща ніж у нас.  Щоб убезпечити громадян від епідемії, їхній уряд запровадив жорсткі карантинні заходи, порушники караються штрафами від 30 до 70 тис. євро або тюремним терміном. Якщо епідемія таки дійде до нас, ми повинні максимально бути готовими до неї. Щоправда, можна спостерігати невтішну картину, коли наші люди (не лише, ті, хто повернувся з-за кордону) бездумно не дотримуються карантинних заходів, наражаючи цим себе і близьких на небезпеку, — підкреслив Сергій Паровик. — Шановні земляки, давайте думати один про одного, не наражаючи себе та інших на ризик вуличними прогулянками та поїздками в транспорті без зайвої потреби. Адже наша держава та суспільство вкотре проходять важливий тест.

Присутні головний лікар ЦРЛ Дмитро Фомін та головний сімейний лікар Григорій Ратушняк висловили занепокоєння з приводу ймовірного розповсюдження гострої респіраторної хвороби, поділившись невтішними прогнозами.

Адже в села району з-за кордону уже повернулися 39 заробітчан і туристів. Їх зобов’язали дотримуватися самоізоляції. Щоправда, на початку тижня трапився прикрий випадок: одна жінка з претензіями вимагала зробити їй тест на коронавірус. Вона нещодавно повернулася з Польщі, у лікарню її направили перевіритись працівники сільради. Коли їй тактовно порадили повернутися додому і не наражати оточуючих на небезпеку, вона з криками і матюками доказувала свою правоту…  Ображеній лікарці навіть довелося викликати наряд поліції, аби вгамувати несамовиту пацієнтку. Також поліціанти  виїжджали у Бокове за підозрою, що ще одна заробітчанка не дотримується індивідуальних карантинних заходів.

На переконання медиків, варто запровадити жорсткий карантин, щоб у нас не трапилася така ситуація, як в Італії та інших європейських країнах.

З приємних новин: днями до Одещини надійшов спецборт із засобами медичного захисту, експрес-тестами та ПЛР-тестами для виявлення коронавірусної інфекції. Наш район  отримав 50 експрес-тестів, і невдовзі буде відомо, чи є у на інфіковані китайською заразою.

Також на виділені райрадою 200 тисяч гривень закуплено 2 кілометри марлі, з якої будуть пошиті захисні маски.

Депутат облради Анатолій Артеменко закликає колег-аграріїв долучитися до акції «Збережемо життя кожного жителя краю». Він наголосив, що у 2014 році сільгоспвиробники змогли підтримати українську армію, яка протистояла на Донбасі російській військовій агресії і потребувала амуніції та харчів, а тепер спільними зусиллями допоможемо жителям нашого району протистояти вірусній пандемії.

Особисто Анатолій Артеменко придбав значну кількість захисних масок і роздав їх сільським амбулаторіям, де немає засобів протиепідемічного індивідуального захисту,  медикаментів та обладнання. Спільно з головою райради Сергієм Паровиком замовили 150 респіраторів для сімейних лікарів.

Депутат  розповів, що Одеський регіон отримав 5800 експрес-тестів. Це дозволить швидко провести  тестування на інфекцію, щоб пришвидшити лікування заражених вірусом. Також на Одещину доставили понад 500 захисних костюмів для медиків та маски N95.

Дещо отримають і наші лікарі. Депутат повідомив, що в Одесі, Чорноморську та Ізмаїлі визначено медустанови, куди будуть привозити хворих. На райони покладено відповідальність за забезпечення їх продуктами харчування. Тож присутні вирішили витратитися на закупівлю значної кількості круп, олії, цукру, макаронних виробів тощо.

Нарівні з цим, Дмитро Фомін зауважив, що у квітні райлікарня недоотримає державне фінансування і не буде чим годувати пацієнтів. Тож він звернувся до аграріїв з проханням допомогти й пацієнтам Любашівки з продуктами харчування.

Голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура запевнив присутніх, що влада не претендуватиме на кошти агарного спецфонду, але надасть вичерпну інформацію про всіх землекористувачів. Зі свого боку, РДА вимагатиме, щоб певні господарства погасили борг з плати за землі в розмірі понад 2 млн. грн та вишукуватиме кошти на розвиток медичної галузі. Також активно працює оперативний штаб з реагування на випадок занесення коронавірусу. Визначено необхідні заходи, що запроваджуються  з метою локалізації пандемії.

Аграрії обговорили дії в разі введення надзвичайного стану, щоб не зірвалися весняно-польові роботи.  У середу Урядом по всій території України запроваджено 30-денний режим надзвичайної ситуації.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму  коментарі сказав: «Відповідно всі карантинні заходи плануємо продовжити на 30 днів. Прошу не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але лише консолідує зусилля у боротьбі з коронавірусом».

Насамкінець зустрічі аграрії, медики і представники влади висловили надію, що через декілька місяців ми не тільки повернемося до нашого звичного життя, але і станемо жити краще. Якщо з цього величезного страху зробимо правильні висновки.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, выд коронавырусу в Украъны померло уже 5 чоловык. Видужав поки що один.

Leave a comment

Top