Чесні новини з усієї України!

Депутат Одеської обласної ради Анатолій Артеменко: «Любашівський район готовий працювати в реаліях медичної реформи»

Депутат Одеської обласної ради Анатолій Артеменко: «Любашівський район готовий працювати в реаліях медичної реформи»

Нещодавно голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко спільно з очільником  Одеської обласної державної адміністрації Максимом Куцим урочисто передали сільським медикам 22 автомобілі «Рено Дастер» (вартість однієї автівки становить 456 тисяч гривень) і 33 програмних апаратних комплекси для телеметрії та телемедичного консультування сімейної медицини.

«Валізки» укомплектовані портативним ЕКГ, вимірювачем артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, портативним пульсометром, спірометром, безконтактним термометром, цифровим дерматоскопом, цифровою оглядовою камерою, планшетним ПК, необхідним програмним забезпеченням.

Нові валізки медиків Одеської області

Нові автомобілі та обладнання отримали сільські амбулаторії Авангардівської і Дальницької об’єднаних територіальних громад, Балтського, Подільського, Ізмаїльського, Лиманського, Любашівського, Окнянського, Саратського, Тарутинського і Татарбунарського районів. Загальна вартість усіх машин — 10 мільйонів гривень, а «валізок» — 3,5 мільйона гривень. Їх закуплено на умовах співфінансування, зокрема, левова частина коштів – субвенція з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості та залишок з місцевого бюджету.

Транспорт та медичне обладнання придбано  в рамках реалізації президентської програми «Доступна медицина».

Медичні автівки «Рено Дастер»

 — На нових автівках сільські медики зможуть швидко і з комфортом діставатися до своїх пацієнтів і надавати їм якісні медичні послуги. Я дуже радий, що президентська програма «Доступна медицина» успішно реалізується в Одеській області, — наголосив керівник Одеської ОДА Максим Куций. — У кожному районі нині  будують нові амбулаторії та медичні центри, ремонтують старі медзаклади. Їх облаштовують сучасним медичним обладнанням, як у великих сучасних клініках. Запевняю, що медична галузь й надалі буде розвиватися у нашому регіоні!

Максим Куций та Сергій Паращенко під час церемонії вручення медичних валізок та автомобілів

Варто додати, що автомобілі не є машинами швидкої допомоги. Це автотранспорт для лікарів, які працюють в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. На легкових медичних автомобілях лікарі зможуть дістатися до пацієнтів у будь-який населений пункт, провести виїзний прийом, проконсультувати, обстежити пацієнта, попередити можливі ускладнення чи хворобу. Це дозолить наблизити якісну медицину до простих людей.

Керівництво області під час вручення медичних валіз та авто

Присутній на цій приємній і важливій для сільської медицини події голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики обласної ради Анатолій Садовник у своїх коментаріях зазначив: «Передача автомобілів відбулася за проєктом Міністерства розвитку громад та територій України. Амбулаторії ЗПСМ і райони, які вирішили  взяти участь в програмі, отримали автомобілі. Переможців визначали на засіданні нашої постійної комісії за результатами готовності амбулаторій працювати в нових умовах. Рішення про передачу автомобілів та обладнання телеметрії було прийнято на минулій сесії депутатами обласної ради».

Анатолій Садовник

Приємно відзначити, що комфортабельний автомобіль марки «Renault Duster» з логотипом «Первинна медична допомога» отримав і Любашівський район, де розвитком медичної галузі  безпосередньо переймається депутат обласної ради, секретар постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Анатолій Артеменко нарівні з депутатським корпусом Любашівської районної ради, очолюваним Сергієм Паровиком.  Сьогодні з обласного бюджету надійшли кошти на капітальний ремонт медзакладів Гвоздавського старостинства Зеленогірської селищної ОТГ.

Анатолій Артеменко та Сергій Паровик з медиками Любашівського району Одеської області

— Приємно, що на охорону здоров’я звернули увагу. І «перші ластівки» прилетіли в наші села і в наші амбулаторії. Сьогодні сімейним лікарям передали 22 автомобілі та 33 програмних апаратних комплекси для телеметрії і телемедичного консультування. Необхідну техніку отримали амбулаторії, які взяли участь в програмі будівництва і капітального ремонту об’єктів медичного призначення. Колективи сільських  медзакладів, що були вчасно відбудовані і відремонтовані, тепер мають у своєму арсеналі даний транспорт. Приємно, що Любашівський та низка інших районів отримали хоча б по одному «Рено». Хоча є райони, які отримали по п’ять автомобілів, а деякі — жодного, — розповів Анатолій Артеменко. — Чому так?  Мабуть, тому що свого часу чиновники районних адміністрацій не приділили максимальної уваги вирішенню цього питання. Тому багато сільських амбулаторій не були внесені до програми Мінекономрозвитку і залишилися без необхідного технічного забезпечення.

Анатолій Артеменко

У Любашівському районі ми відремонтували і оснастили лише Ясенівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Приміщення доводили до ладу впродовж двох років за кошти обласного бюджету та казни Ясенівської сільської ради. Пропонувалося  внести до генерального плану села Солтанівка будівництво сучасного медичного центру, як у сусідньому селі Бакша Савранського району, але нас не захотіли почути і підтримувати місцеві чиновники, від кого тоді це залежало.

Зараз з обласної казни виділено понад мільйон гривень на ремонт амбулаторії в селі Гвоздавка Друга і ФАПу в Гвоздавці Першій. На превеликий жаль, роботи проводяться без фінансової підтримки з боку сільської влади. Попри це, я переконаний, що ми ці заклади відремонтуємо і внесемо до програми отримання автомобілів та спеціального медичного  обладнання. Необхідні кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на ці об’єкти виділено нашим Благодійним Фондом «Рідний край».

Дбаючи про розвиток первинної ланки медицини, ми робили і робимо це з оглядом на далеку перспективу, задля захисту та збереження  здоров’я і життя людей. Переймаюсь цим і як уродженець Надкодимського краю,  і як депутат  обласної ради, бо, в першу чергу, вболіваю за жителів всього Любашівського району. Хочу також додати, що наступного місяця ще два автомобілі отримає наша райлікарня.

Своїми враженнями з приводу передачі автівок сільським медикам поділився ще один депутат обласного парламенту, який скрушно зауважив, що залишився обділеним спецтранспортом й Миколаївський район. Тож медики  продовжуватимуть обслуговувати пацієнтів ще на радянських «уазиках», долаючи бездоріжжя та витрачаючи по 25 літрів пального на 100 км…

Присутній на одеських урочистостях головний лікар НКП «Любашівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Григорій Ратушняк висловив щиру вдячність депутату  облради Анатолію Артеменку за всебічну підтримку сільської медицини, насамперед, сімейних лікарів.

У селі Ясенове Друге вже освоїли нову автівку

У селі Ясенове Друге з нетерпінням очікували прибуття новенького транспортного засобу завідуюча амбулаторією ЗПСМ, сімейний лікар Тамара Кадученко, сімейні медсестри Валентина Горбаченко і Світлана Андреєва, лаборант Інна Бельчук, санітарка Тетяна Пожар та водій Василь Мукан.

Коли «Рено» прибув, а його двигун ще не встиг охолонути, до лікарні надійшов тривожний дзвінок про транспортну пригоду. Як виявилося, селянин, не впоравшись з керуванням свого моторолера, врізався в дерево і отримав травми. Тож, не гаючи часу, лікарка з водієм на новій автівці виїхали на виклик, миттєво доставили потерпілого в амбулаторію, де йому надали кваліфіковану медичну допомогу. Потім підоспіла бригада «Швидкої допомоги» з Любашівки і транспортувала травмованого у відділення невідкладних станів ЦРЛ.

Завдяки новому авто складного пацієнта вчасно доставлено до амбулаторії

—  Якби у лікарів не було цієї автівки, покаліченого водія могли б вчасно не доправити до лікарні і не врятувати йому життя, — констатував голова Любашівської районної  ради Сергій Паровик, який завітав до ясенівських медиків разом з депутатом обласної ради Анатолієм Артеменком, головним лікарем НКП «Любашівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Григорієм Ратушняком і виконуючою обов’язки старости Ясенівського старостинства Зеленогірської селищної ОТГ Оленою Дроздовською, щоб привітати медперсонал з отриманням транспорту і «валізки» з вкрай необхідним діагностичним обладнанням. — Радий, що наші труди не були марними, бо колись нам радили не робити капітальний ремонт у Ясенівській лікарні, а просто розгорнути її. Тепер ми переконалися, що стоїмо на правильному шляху. Підтвердження цьому — не лише отриманий сімейними медиками автомобіль, а й введення в експлуатацію приймального відділення ЦРЛ та оснащення його усім необхідним, капітальний ремонт ряду інших відділень, приміщення моргу, продовження ремонту амбулаторій і ФП, тощо. Так, 15 січня уряд прийняв проєкт розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Наша районна лікарня внесена Кабміном до переліку закладів охорони здоров’я, що відповідають вимогам багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня.

У плині розмови представників влади з медиками говорилось і про відкриття на базі Ясенівської амбулаторії ЗПСМ санаторно-курортного відділення для реабілітації хворих на серцево-судинні захворювання. З його відкриттям тут працюватимуть 37 фахівців. Раніше частина необхідних коштів на реконструкцію приміщень лікарні у цій рекреаційній  оздоровчій зоні акумулювалася на рахунку Ясенівської сільради, але з приєднанням її до ОТГ понад 4 млн. грн «перекочували» до Зеленогірського. Та все ж С. Паровик і А. Артеменко сподіваються, що цей амбітний план таки буде реалізовано за рахунок обласного або державного фінансування…

Григорій Ратушняк та Сергій Паровик

Хвилює Сергія Паровика й такий факт, що чимало жителів Любашівщини ще не визначилися з сімейними лікарями і не підписали відповідних декларацій; що спостерігається відтік пацієнтів з Познанського старостинства до сімейних лікарів села Гольма та міста Балта сусіднього району; дефіцит медичних кадрів, в тому числі й сімейних лікарів; а також проблема з капітальним ремонтом сільських медичних закладів. Та, попри це, Анатолій Артеменко і Сергій Паровик підтвердили, що система охорони здоров’я Любашівського району готова працювати  в умовах медичної реформи, другий етап якої має стартувати в Україні першого квітня поточного року, а також побороти конона-вірус.

Сільські медики з Ясенового Другого разом зі своїм керівником  Григорієм Ратушняком вкотре висловили щиру вдячність депутату Анатолію Артеменку та представникам влади за надану можливість працювати в прекрасних умовах, де є все необхідне для лікування жителів цього благословенного краю.

Top