Чесні новини з усієї України!

Торжество православ’я: УПЦ оголосила челендж «Наші святині» та хресну ходу у різних містах України

Торжество православ’я: УПЦ оголосила челендж «Наші святині» та хресну ходу у різних містах України

Цікаву ідею запропонував вірянам Української Православної Церкви Центр інформації УПЦ. Всіх заохочують розповісти про те, які святині знаходятся в різних куточках нашої країни.

«З 6 по 13 березня розмістіть на своїй сторінці в Фейсбук довітлину шанованої православної святині Вашого краю (ікони, мощі святих) та напишіть чим вона відома, — пишут автори ідеї. — Розкажіть все цікаве, що ви про неї знаєте: її історію, або випадки зцілень за молитвами перед нею».

Переможців цього конкурсу визначать 15 березня. Організатори акції приготували для них пам’ятні подарунки від Української Православної Церкви — ікони Собору преподобних отців Києво-Печерських (свято відзначається у другу неділю Великого посту, 15 березня), солодкі подарунки, книги видані малим тиражем. А ще — велдичезний сюрприз!

Довідка ЗНАВЦІВ

Свято Торжества Православ’я було встановлено на Константинопольському соборі в 843 році в знак перемоги над єрессю іконоборства. До цього часу багато християн прийняли мучеництво за шанування ікон.

Сотні тисяч вірян Української Православної Церкви по всій Україні пройдуть хресними ходами 8 березня, в день свята Торжества Православ’я.

В цей день у всіх храмах Української Православної Церкви буде відбуватися чин Торжества Православ’я з проголошенням анафем єретикам, відступників від віри, хулителям Церкви.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, віруючі пройдуть вулицями Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Рівного, Вінниці, і інших міст України.

У Києво-Печерській лаврі після Божественної літургії в Трапезному храмі, початок якої о 08.30, віруючі на чолі з Предстоятелем пройдуть хресним ходом до Дальніх печер.

У Свято-Успенській Святогірській лаврі в день Торжества Православ’я будуть виставлені для поклоніння 40 святинь.

«У зборах великих реліквій Святогірської лаври — частинки Хреста Господнього, частки риз Ісуса Христа і Його Пречистої Матері, Влас Христові і Божої Матері, частки багатьох угодників Божих з багатьох куточків Православного світу, а також стародавні шановані ікони», — повідомляють в Святогірській лаврі.

Святині будуть знаходитися в Успенському соборі 8 березня з 06.00 до закінчення вечірньої служби — 20.00.

У Почаївській лаврі після Божественної літургії в Успенському соборі, початок якої о 10.00, відбудеться чин Торжества Православ’я.

В Одесі в Спасо-Преображенському кафедральному соборі митрополит Агафангел здійснить Божественну літургію, після чого, о 12.00 розпочнеться молебень з чином Торжества Православ’я і загальноміський хресний хід. Віруючі пройдуть з молитвою про мир по Соборній площі.

Хресною ходою в собор будуть доставлені шановані святині, чудотворні ікони та ковчеги з мощами святих. Також хресні ходи будуть здійснені у всіх населених пунктах Одеської єпархії.

У Дніпрі відбудеться хресний хід від Спасо-Преображенського кафедрального собору до Свято-Троїцькому кафедральному собору. Початок ходу о 11.30. По завершенню хресного ходу в Свято-Троїцькому кафедральному соборі буде соверен чин Торжества Православ’я.

У Запоріжжі 8 березня в 15.00 біля храму на честь святих Петра і Февронії почнеться молитовний хід зі святинями вулицями міста.

«У хресній ході візьмуть участь Глинська ікона Божої Матері, Самарська ікона Божої Матері, частка мощей святого Іоанна Хрестителя. Загальноєпархіальний хресний хід завершиться в Свято-Покровському архієрейському соборі, де буде відслужено чин Торжества Православ’я», — повідомили в єпархії.

У Вінниці хресна хіда розпочнеться о 15.30 від Воскресенського храму УПЦ — до захопленого ПЦУ Спасо-Преображенському собору.

«Ми маємо можливість піднести загальну молитву до Бога, засвідчити єдність нашої віри і відданість Української Православної Церкви. У цей день відбудеться великий хресний хід. Закликаю вас не пошкодувати кількох годин цього недільного святкового дня, щоб багатотисячним ходою, на чолі з духовенством, сім’ями і з дітьми, з шанованої сімейної іконою, пройти по центру нашого міста — до захопленого прихильниками ПЦУ кафедральному собору, щоб показати нашу згуртованість, рішучість, і тверду, непохитну віру», — сказав митрополит Вінницький і Барський Варсонофій.

У Чернігові віруючі УПЦ пройдуть хресним ходом від Спасо-Преображенського собору до Свято-Троїцькому кафедральному собору центральними вулицями міста. Божественна літургія розпочнеться о 08.30, після неї — молитовний хід.

У Рівному хресний хід в неділю Торжества Православ’я відбудеться від Свято-Воскресенського кафедрального собору — до Свято-Георгіївському обійстя. Біля храму, під відкритим небом, буде відслужено молебень. Початок ходу о 16.00.

У Кропивницького відбудеться хресний хід на автобусах навколо міста. Віруючі проїдуть по об’їзній дорозі Кропивницького з зупинками у поклінних хрестів при в’їзді в місто.

На фото: Хресна хода вірян на честь Торжества православ’я у місті Рівне

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, настоятель УПЦ — Митрополит Онуфрій — закликав вірян молитися у Великий піст за мир в країні.

Leave a comment

Top