Чесні новини з усієї України!

Податки за перекази на картки: правда і фейк

Податки за перекази на картки: правда і фейк

В українському суспільстві, соціальних мережах і засобах масової інформації розгорілося обговорення теми можливості введення оподаткування переказів громадян за допомогою банківських карток.

Чутки про те, що такий податок вже звалився на плечі бідних українців, активно поширюються в шкільних батьківських групах, сусідських чатах, обговорюються в магазинах і перукарнях.

Нібито тепер банки будуть передавати дані про перекази громадян до податкової служби, яка буде штрафувати за несплату податків. Тому свідомим громадянам краще задекларувати свої переклади і заплатити податки, пише УНІАН.

Залишилося з’ясувати: які саме і кому і як платити? Згідно зі статистикою Національного банку, на початок року в Україні на 37,3 мільйона населення понад сорока мільйонів активних платіжних карт. За цими картками за минулий рік українці провели чотири мільярди безготівкових операцій на загальну суму 1,8 трильйони гривень. І 42 відсотки цієї суми, або більш ніж 750 мільярдів гривень — переклади з картки на картку.

Потенційний обсяг прибуткового податку і військового збору з цієї суми за ставками вісімнадцять і півтора відсотка, відповідно, становить понад 140 мільярдів гривень.

Величезна сума, яка теоретично дозволила б перекрити бюджетний дефіцит з великим запасом, але на практиці остаточно загнала б розрахунки українців в тінь.

І законодавці, сподіваюся, це прекрасно розуміють. Правда в тому, що інформація про вже введеному або швидке введення оподаткування переказів з картки на картку не відповідає дійсності.

Правила нарахування і сплати податків в Україні регламентує Податковий кодекс, а він оподаткування карткових переказів не передбачав і не передбачає.

Згідно з чинним законодавством, базою для нарахування податків, як і раніше, є дохід. Цей дохід, зокрема, включає заробітну плату, виручку від продажу нерухомості або автомобіля, отримані відсотки за банківськими вкладами. Але не переказ c картки на картку з метою допомогти близьким, позичання грошей друзям або скидання на корпоратив чи колективний подарунок.

Відповідні роз’яснення оприлюднила Державна податкова служба, де поширену в інтернеті інформацію про введення податку на карткові перекази назвали фейком.

У податковій підкреслили, що оподаткування здійснюється виключно у випадках, передбачених чинним законодавством. Тобто, при виплаті зарплати податки перераховуються роботодавцем, при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості або автомобіля — в процесі оформлення такої угоди у нотаріуса, а при нарахуванні відсотків за вкладом — списуються банком з картки.

Що стосується передачі даних банками в податкову службу, то в цьому напрямку в країні також нічого не змінилося.

Податкова, як і раніше, може за запитом отримати інформацію про наявність рахунків громадян в банках, але для отримання відомостей про рух коштів за такими рахунками потрібно рішення суду.

Йдеться про мільярди транзакцій і сорока мільйонів платіжних карт. Обробити такий масив позовів не по силам ні податкову службу, ні українським судам.

Тому мама, яка одного разу продала через сервіс безкоштовних оголошень іграшки або пальтечко дитини, навряд чи стане об’єктом переслідування податкової служби. Але якщо мова йде про підприємницьку діяльність, чинне законодавство в принципі не передбачає використання карткових рахунків фізичних осіб. В такому випадку потрібне відкриття рахунку підприємця, сплата податків і подання податкової звітності.

Також варто нагадати, що нові податки на голови нещасних українців не можуть впасти раптово «з неба» темної ночі. Оподаткування в Україні може бути змінено виключно рішенням Верховної Ради, а цей орган працює публічно за своїми встановленими процедурами.

Тобто, інформація про появу ідеї нового податку — в нашому випадку на перекази коштів за картковими рахунками — в будь-якому випадку стане відома суспільству задовго до вступу в силу законодавчих змін. Громадяни країни матимуть можливість зреагувати на наступ держави на свої особисті фінанси.

Виникає законне питання: чи є в уряду і парламенту бажання вводити оподаткування безготівкових розрахунків і знову заганяти економіку тінь роботи з готівкою? Останні роки ми бачимо курс в абсолютно протилежному напрямку: влада шукає стимули для розширення обсягів безготівкових розрахунків, відучуючи українців від звички все оплати проводити за кеш.

Можна тільки порадити нашим громадянам не піддаватися на фейки, зберігати спокій, але при цьому не втрачати пильності.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, найчастіше українці купують електроніку, друкованих книжок не вистачає.

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top