Чесні новини з усієї України!

Рейтинг Кабміну Гончарука впав до мінімуму

Рейтинг Кабміну Гончарука впав до мінімуму

Нове опитування показав повний провал в сприйнятті громадянами чинного уряду.

53% українців вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. Про це свідчать оприлюднені 21 лютого результати останнього опитування Центру Разумкова.

ЗНАЙ БІЛЬШЕ: https://t.me/znavsi

У свою чергу, 25,4% українців вважають, що справи в країні йдуть у правильному напрямку, а 21,6% не змогли дати відповідь.

При цьому кількість песимістів в лютому різко підскочив навіть щодо попереднього опитування в грудні — з 35,8%, а число оптимістів, відповідно, різко впало — з 44,2%.

На думку 49,4% опитаних, Україна все ж здатна подолати існуючі проблеми та труднощі у віддаленій перспективі. 21,2% вважають, що це можливо вже в найближчі кілька років. У той же час 15,4% взагалі не вірять, що країна їх подолає, а 14% не знайшли, що сказати.

У порівнянні з результатами грудневого дослідження помітно зменшилася (з 27,8%) кількість тих, хто вірить в покращення в найближчі роки, і підскочило (з 11,2%) число переконаних песимістів.

Діяльність Кабінету міністрів повністю підтримує зараз лише 6% громадян. Окремі заходи підтримує 34,1%. Однак більшості українців — 50,9% — в уряді не подобається все. Ще 9% з відповіддю не змогли.

Роботу особисто прем’єр-міністра Олексія Гончарука повністю підтримує лише 6,1% опитаних, окремі дії — 29,5%, а не підтримує взагалі — 52%. Ще 12,4% не змогли визначитися.

При цьому повністю довіряють Гончаруку символічні 2,3% громадян. Це навіть менше, ніж тих, хто взагалі не знає, хто такий Гончарук — таких набралося 2,9%. Ще 22,5% прем’єру швидше довіряють, 30,3% скоріше не довіряють, а відносна більшість в 32,9% не вірить йому абсолютно.

Варто відзначити, що рейтинг довіри уряду вже встиг кардинально обвалитися за недовгий час його роботи. Якщо у вересні довіряють Кабміну було на 35,1 п.п. більше, то до лютого поточного року ситуація змінилася на протилежну. З грудня ж недовіру до уряду Гончарука виросло радикально — відразу на 24 пункти.

За балансом довіри серед державних структур традиційно лідирує армія (відсоток тих, хто довіряє на 44,1 п.п. вище, ніж хто не довіряє). Також українці максимально довіряють Держслужбі з надзвичайних ситуацій (+ 39,6%), Нацгвардії (+ 30%) і Держприкордонслужбі (+ 29,6%). Ставлення до Служби безпеки України і до поліції в українців полярне, в результаті чого баланс довіри до них практично нульовий.

Всі інші держінститути громадяни оцінюють досить різко негативно. Найгірші справи з довірою до судової системи (-62,4%), при цьому довіру до їх місцевому суду у опитаних в середньому дещо краще (баланс -54,9%). Трохи менше не довіряють українці Вищому антикорупційного суду, ще менш — до Верховного суду, а до Конституційного недовіру мінімальне в даному контексті, хоча теж дуже велике (-39,6%).

Довідка ЗНАВЦІВ

Опитування проводилося з 13 по 17 лютого серед 2018 повнолітніх респондентів у всіх підконтрольних регіонах. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, правительство планирует к октябрю 2020-го завершить реформу местного самоуправления, чтобы подготовиться к местным выборам.

Leave a comment

Top