Чесні новини з усієї України!

Перекидання грошей з картки на картку може погано закінчитися

Перекидання грошей з картки на картку може погано закінчитися

З 31 січня 2020 року в Україні не існує банківської таємниці. І тепер з будь-яких сум, що ви отримали на свою платіжну картку (за виключенням зарплатні, соцвиплат і боргу), податкова має право нарахувати вам 19% податку.

Якщо раніше податкова нічого не могла зробити, бо просто про це не знала, то зараз ця ситуація може змінитися.

І доведеться платити податок за перераховані грошові кошти.І чималенький!
Понеділок. 8 ранку. Урок математики в ефірі каналу «Адвокат Права».
Катя продала Васі свій велосипед за 1000 грн. Вася за діджиталізацію, тому скинув Каті грошики на банківську картку. А Каті.. Довелося заплатити 19,5% податку!

Відтепер, якщо ви отримуєте грошові кошти на картку, подарунки у вигляді нерухомості від людей, що НЕ є вашими близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід, онуки), то до 1 травня 2021 року ви зобов’язані подати декларацію про майновий стан в податкову за місцем вашого проживання, самостійно зазначаєте суму отриманого іншого доходу, ніж заробітна плата.

Відтак до 1 серпня 2021 року вами повинні бути сплачені:


за грошові кошти – 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору;

 за нерухоме майно та транспорт – 6,5%.


Податок будуть знімати, якщо прибуток є трудовим, інвестиційним, від продажу власності (будь-якої, в тому числі й тієї, що була у використанні) або родинний чи державно-соціальний. Платити навіть потрібно, якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, бо це теж рахується як прибуток.

Якщо на свою картку ви отримуєте лише зарплату, лікарняні, премії чи кошти на відрядження, то податок за вас сплачує роботодавець. В інших випадках – ви зобов’язані подати декларацію.

А от знімати податок на кошти, які людині повернули в борг, не можна, і такі транзакції не вносять до декларації. Для цього треба вказувати в призначенні платежу, що це кошти для повернення боргу.

Довідка ЗНАВЦІВ

З 31 січня 2020 року в Україні не існує банківської таємниці!
Нацбанком прийнято постанову №13 (символічна цифра) «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», що дозволяє банку подавати звіти про операції на картках всіх фізичних осіб без їх згоди.
Відсутні будь-які обмеження щодо такого звітування банками.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в Україні значно виростуть аліменти на дітей.

Leave a comment

Top