Чесні новини з усієї України!

Ціна Широкиного. З початку боїв за село загинуло 70 людей

Ціна Широкиного. З початку боїв за село загинуло 70 людей

12 лютого в Києві в Українському кризовому медіа центрі правозахисники презентували звіт «Крайня точка» про дотримання прав людини та норм міжнародного гуманітарного права в селі Широкине Донецької області.

Дослідження охоплює весь період збройного протистояння на Донбасі, починаючи з 2014 року. Моніторинговий звіт підготував Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Загалом правозахисники задокументували 14 типів порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права, інших видів міжнародних злочинів.

Серед них:

  • вбивства і поранення цивільних осіб в результаті невибіркових артилерійських обстрілів;
  • умисні вбивства і нанесення каліцтв цивільним особам;
  • замах на вбивство у зв’язку з політичними поглядами;
  • свавільні затримання;
  • тортури і жорстоке поводження;
  • нападу на санітарно-транспортні засоби, що знаходяться під захистом;
  • використання неповнолітніх для участі у військових діях;
  • гендерно-обумовлене насильство (сексуальне насильство)
  • наруга над тілами померлих.

Правозахисники повідомили, що за час воєнних дій у Широкиному загинули 12 цивільних осіб. Ще 24 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Причинами смерті були кульові та осколкові поранення, а в одному випадку – побої та наступне переохолодження. Причинами поранення цивільних осіб у рівній мірі були артилерійські обстріли та дія стрілецької зброї.

Наслідком збройного протистояння під Широкине стало виселення всіх його жителів, майже повне знищення приватних будинків та об’єктів соціальної інфраструктури села. Втративши все своє нерухоме майно широкинці зазнали численних порушень соціально-економічних прав та до сих пір лишаються позбавлені адекватної підтримки з боку держави.

З вересня 2014 року в районі Широкиного загинуло щонайменше 58 українських військових. Учасники НЗФ оцінювали свої втрати в боях за село у 82 особи. Східноукраїнському центру громадських ініціатив вдалося встановити імена 40 загиблих в Широкиному учасників НЗФ, із них 12 осіб – громадяни Російської Федерації.

Автори звіту підкреслюють, що важливою його частиною є дослідження участі РФ в подіях в селі, адже участь російських військових суттєво впливає на кваліфікацію збройного конфлікту. Всього правозахисники встановили імена 67 громадян РФ, які брали участь в боях за село. Їхній середній вік складає 33 роки. Це особи з досвідом служби в морській піхоті, спецназі чи десантних військах РФ, військові запасу ЗС РФ, колишні учасники збройних конфліктів на Північному Кавказі, в майбутньому учасники конфлікту в Сирії.

Правозахисники розцінюють стан розслідувань зафіксованих порушень та злочинів як незадовільний та передадуть звіт державним органам та міжнародним організаціям для подальшого реагування.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, тепер в Україні заклику підлягатимуть юнаки та чоловіки у віці 18-27 років, а не 20-27 років, як було раніше.

Метки:

Top