Чесні новини з усієї України!

Гривневі гойдалки: Який курс національної валюти буде в 2020 році?

Гривневі гойдалки: Який курс національної валюти буде в 2020 році?

Цей рік буде для національної валюти справжнім випробуванням. Гривні пророкують як зміцнення, так і сильне падіння.

На думку аналітиків, середній курс в 2020 році складе 25,0 грн / $, а під кінець року — 26,0 грн / $. Але є і більш песимістичні сценарії.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ.

МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

«Діапазон коливань може бути в районі 23-28 грн, проте базовий коридор курсу розглядаємо в межах 26-27 грн / $. Саме цей коридор, на наш погляд, буде задовольняти інтереси експортерів, імпортерів і бюджетних надходжень»,прокоментував сайту UBR. ua керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Валютні гойдалки експерти пов’язують з коливаннями попиту та пропозиції на ринку, викликаного як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Основні фактори, які будуть впливати на курс гривні в 2020 році:

 • політика Нацбанку на валютному ринку;
 • виплати України за держборгом;
 • успішність розміщення боргових паперів (ОВДП) і достатній обсяг запозичень;
 • важливими складовими виступатимуть і ситуація на ринку землі, інвестиційна активність, приватизація, концесійні проекти — це може істотно підвищити пропозицію валюти на ринку.

 • «Також, стежимо за аграріями та металургами як основними експортерами, і настроями на світових ринках, що може змінити глобальний інвестиційний інтерес», — говорить Шевчишин.

  Скільки потрібно виплатити за боргами

  Стан валютних резервів станом на початок року, а також досить сприятлива ситуація на валютних ринках дозволяють сказати, що уряд досить успішно впорається з виплатами по валютних боргах. Більш того, Нацбанк розраховує, що протягом року йому вдасться значно наростити валютні резерви (до $ 29,3 млрд).

  «Такий прогноз вказує на те, що уряд розраховує на досить сильний приплив позикових коштів», — вважає аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

  Як раніше повідомляв Мінфін, за 2019 рік держборг країни виріс на 7,71% — до $ 84,4 млрд. У 2020 році Україні необхідно виплатити борги на загальну суму в $ 17 млрд, з яких $ 13 млрд — це основна сума боргу, а $ 4 млрд — відсотки.

  Девальваційні ризики

  Крім цього, на курс впливатимуть динаміка рахунку поточних операцій, а також обсяг припливу валюти по фінансовому рахунку. За прогнозами фінансистів, швидше за все, приплив валюти від іноземців з метою покупки ОВДП вичерпається до кінця першого кварталу в зв’язку з очікуваним зниженням прибутковості облігацій.

  Однак це не означає, що після цього ринок почне відчувати помітний дефіцит валюти. За словами Ахтирко, найімовірніше, відтік валюти буде збалансований за рахунок експорту і імпорту. Саме тут, вважають фінансисти, і знаходяться ключові ризики для нацвалюти: проблеми експортерів через, наприклад, теплу зиму, нестабільності світових цін або доступу на зовнішні ринки позначаться на гривні.

  У бік посилення девальваційного тренда можуть зіграти такі чинники:

  • посилення зростання імпорту на тлі дуже слабкого зростання або падіння експорту;
  • різке погіршення ситуації на світових фінансових ринках, що приведе до ослаблення припливу коштів в Україну.

  А ось відсутність співпраці з МВФ не несе особливих ризиків для гривні, але, як і раніше, черговий транш може стати хорошим фактором для стабільності ринку.

  Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Україна знову буде купувати російський газ через посередника.

  https://znavsi.info/2020/01/30/%d0%bc%d0%b8%d0%b7%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%83%d0%bb%d0%b8-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b0/

Leave a comment

Top