Чесні новини з усієї України!

Екологи розповіли про загрози, які несе безсніжна зима

Екологи розповіли про загрози, які несе безсніжна зима

В Україні за останні чотири роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Водойми наповнюються максимум на 70% від норми, а подекуди ще менше.

Це призводить до зміни їх гідрологічного циклу. А так само сприяє інтенсивному забрудненню. Дозволені скиди забруднених (вторинних, очищених і слабо очищених) вод розраховуються виходячи з наповнюваності водойми на 100%. Тому умовно «неповні» водойми забруднюються ними сьогодні надміру.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ.

МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

У 2019 року в вітчизняні водойми було скинуто понад 2 млрд куб м різних стоків. З них 1/3 це неочищені.

Про це повідомляє прес-служба Національної Екологічної Ради України.

В результаті в 2019 році загинули всі або майже всі водні живі ресурси в 2140 водоймах. (Тільки в останні місяці відбулися резонансні отруєння в Херсонській, Сумській, Полтавській, Житомирській області. Під час них загинула не тільки риба, а й жаби, черепахи, бобри, качки …)

Яка вода, таке і здоров’я нації. Медики стверджують, що 37% всіх онкологічних захворювань через вживання неякісної питної води.

В Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 100 водосховищ. У нас в країні 1 млн 300 тисяч гектарів прісної води … І в той же час ми значимося як маловодна країна. Тому що наші водні джерела забруднені настільки, що ми не можемо брати з них питну воду.

Останні дослідження, проведені на замовлення Світового банку, поставили нас на 125 місце з 180 країн за кількістю питної води на душу населення. Україна стоїть між Чадом і Суданом, африканськими країнами. А якщо брати посушливу херсонську область, то там справи набагато гірші.

Маловодність — це одна з причин зникнення малих річок в Україні. За роки Незалежності зникло більше 10 тисяч малих річок. Наочним прикладом можуть служити річки Ірпінь і Буча в Київській області. Через злочинне ставлення до них ці мальовничі річки гинуть.

  • Все в природі взаємопов’язано. Безсніжна зима вносить свої корективи в природі. Мало того, що це може призвести до скорочення врожаю, а й так само буде завдано удар по всьому харчовому ланцюжку — говорить глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков — Весняні розливи сприяли розмноженню комарів та інших комах. Нема розливів… нема й комах які є кормом для багатьох птахів і водних мешканців. Що призведе до проблем їх харчування.

Відсутність снігу, швидше за все погіршить врожай деяких культур. Сніговий покрив служив для озимих посівів захистом від вітрів і переохолодження, а так само був джерелом вологи.

Остерігатися різкої зміни клімату не варто. Але при цьому безсніжні зими не йдуть на користь ні одному з видів.

2019 рік, за спостереженнями НАСА продовжив низку температурних рекордів, поступившись лише 2016 року.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українців на робітничі вакансії найбільше в 2019 році чекали у Польщі, Німеччині, Словаччині, Ізраїлі, Чехії, Угорщині та Литві.

Leave a comment

Top