Чесні новини з усієї України!

Миздобули? Україна знову буде купувати російський газ через посередника

Миздобули? Україна знову буде купувати російський газ через посередника

Нафтогаз і Газпром домовилися про прямі поставки газу в Україну … через посередника.

Про це повідомляє телеграм-канал Розвідник.«Переговори та укладання нової угоди проходили в представництві Газпрому в Швейцарії Gazprom Schweiz AG в Цюріху на початку січня», — пише джерело.

Деталі нової схеми закупівель Україною російського газу на голландській біржі:

Україна набуває європейського газ на кордоні зі Словаччиною, де побудований обвідний трубопровід (bye-pass), довжиною в півтора кілометра. За bye-pass російський газ, який транзитом йде через Україну в Європу, заходить на територію Словаччини, і тут же повертається назад в Україну. Вартість проходження по bye-pass становить 50 доларів за 1 тис м куб.

Газпром експорт повідомив про початок продажів газу через електронну торгову платформу (ЕТМ) з точкою здачі на газовому хабі TTF в Нідерландах. Перша торговельна сесія з доставкою на лютий була запланована на вівторок, 15 січня. Результати торгів Газпром не розкрив.

Контракт був укладений між Gazprom Schweiz AG і компанією ERU Trading (Енергетичні ресурси України), кінцевими бенефіціарами якої є директор по інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу Андрій Фаворов (громадянин США) і член наглядової ради Нафтогазу Амос Хохштайн (громадянин США, колишній помічник Байдена і співробітник енергетичного департаменту Годепартамента США), в схемі також беруть участь Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко Андрій Кобля і глава Нафтогазу Андрій Коболєв. Всіх учасників об’єднує любов до лиж, гра в покер і банківські рахунки в США та дах Амоса Хохштайна.

Схема приносить учасникам $ 1млн в день (!) чистого прибутку. Розподіл часток залишається невідомим.

«Нову формулу тепер сміливо можна назвати Амстердам +», — жартують автори інсайду.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Керівництво НАК «Нафтогаз» отримало премію в розмірі 1% від 2,9 млрд дол, які російський газовий монополіст «Газпром» виплатив українській компанії у якості погашення боргів, що утворилися у відповідності з рішенням Стокгольмського суду.

Leave a comment

Top