Чесні новини з усієї України!

Візит Баканова на день народження Суркіса НАЗК розслідувати не буде

Візит Баканова на день народження Суркіса НАЗК розслідувати не буде

У Національному агентстві з питань запобігання корупції не знайшли підстав для перевірки можливого порушення главою СБУ Іваном Бакановим антикорупційного законодавства на ювілеї нардепа від ОПЗЖ Григорія Суркіса.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ.

МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

У НАЗК заявили, що не побачили «об’єктивних і достовірних відомостей» у розслідуванні журналістів «Схем», які оприлюднили інформацію про те, що на святкуванні свого ювілею Суркіс дарував гостям, серед яких був глава СБУ, фоторамки за 15 тис. грн.

Крім того, у НАЗК зауважили, що «інформація щодо виду та вартості подарунку є лише припущенням журналістів і не містить посилань на джерела її отримання».

Водночас, юрист «Центру протидії корупції» Андрій Савін відзначає, що, на його думку, викладених журналістами фактів «більш ніж достатньо» для ініціювання перевірки щодо голови СБУ, повідомляє Канал 24.

Довідка ЗНАВЦІВ

4 вересня 2019 року на святкування 70-го дня народження Григорія Суркіса до готелю «Інтерконтиненталь» у Києві з’їхалися представники різних політичних сил. Так, було помічено багато колишніх політиків та чиновників, велика кількість представників ОПЗЖ, а також голова СБУ Іван Баканов, котрий приїхав туди в компанії першого помічника Президента Зеленського — Сергія Шефіра.

На запитання журналістки Христини Бердинських, навіщо він приїхав на цей захід, Баканов відповів, що таким чином «вивчав оперативну обстановку».

Сам же Суркіс заявив, що запросив на свято Баканова, бо він є його другом.

Приводом для звернень саме в НАЗК став той факт, що полишав голова СБУ дану вечірку з жовтим пакетом фірми Fendi у руках.

Як дізналися згодом «Схеми», це був подарунок іменинника кожному гостеві. Він складався з книги про життєвий шлях Григорія Суркіса під назвою «Епоха Суркіса», а також фірмової фоторамки Fendi, в яку кожен гість мав помістити своє фото з героєм свята, зроблене безпосередньо на вечірці.

Скільки замовникові коштував тираж автобіографії, даних поки що нема. Зате відома ціна однієї фоторамки, зробленої з натуральної шкіри. Їх продають за 540 євро – це близько 15 тис. грн.

Така вартість підпадає під дію окремих статей закону України «Про запобігання корупції». Згідно яких голова СБУ як державний службовець не міг взагалі приймати подарунок такої вартості, аби це не підпало під підозру в отриманні хабара. Адже максимум, що можуть подарувати чиновникові — це річ вартістю не більше 2 тис. грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб).

За порушення цих правил очільник СБУ може отримати штраф від 1700 до 3400 грн та конфіскацію дорогої фоторамки.

За порушення антикорупційного законодавства очільник СБУ може отримати штраф від 1700 до 3400 грн та конфіскацію дорогої фоторамки.
Точніше, міг би. Бо в НАЗК чомусь раптом осліпли.

За порушення антикорупційного законодавства очільник СБУ може отримати штраф від 1700 до 3400 грн та конфіскацію дорогої фоторамки.

Точніше, міг би. Бо в НАЗК чомусь раптом осліпли.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, голова СБУ Іван Баканов разом з родиною провів новорічну відпустку в Куршавелі.

Top