Чесні новини з усієї України!

У Епіфанія раптом засудили масові купання на Водохрещу

У Епіфанія раптом засудили масові купання на Водохрещу

19 січня, українці відзначатимуть свято Водохреща. Занурюватися в крижану воду — головна традиція цього дня. Однак у Православній церкві України (ПЦУ) заявили, що купання в ополонці, на їх думку, «не властиво українцям» і «не змиває гріхи».

Пост на цю тему з’явився в Facebook ПЦУ.

В ПЦУ стверджують, що купання в ополонці на Водохреща жодним чином не призводить до духовного очищення.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАММ.

МИ ЗНАЄМО ВСЕ: https://t.me/znavsi

І ніякі церковні правила, на думку ПЦУ, не наказують купання. До того ж, як вважають в ПЦУ, в українського народу вони не були поширені.

«Українці здавна по-особливому ставилися до святої води: благоговійно зберігали її біля ікон, берегли кожну крапельку, використовували її в особливих випадках. Українські етнографи не фіксували в минулих століттях масових водохресних купань, тим більше в тому вигляді, як це відбувається зараз — зовсім без одягу або з попереднім алкогольних підігрівом і гучними гуляннями після«, — йдеться в повідомленні.

Для країн грецької традиції більш характерний звичай освячувати води киданням в них дерев’яного хреста, який потім чоловіки виловлюють з водойми. Але цей звичай не є власне купанням або зануренням, стверджують в ПЦУ.

Довідка ЗНАВЦІВ

19 січня християни відзначають Водохрещу або Йорданів день.

Це свято завершує увесь різдвяний цикл свят. Саме у цей день за Євангелієм відбулося хрещення Ісуса Христа у водах Йордану.

Від того часу всі охочі на Водохреща купаються в ополонці. Для цього дійства створюються спеціальні місця для купання. Перед тим, як пірнати у воду, священник освячує місце, читає молитву, і лише після цього віряни можуть заходити у воду.

За традицією, треба тричі повністю зануритися у воду, подумки прочитати молитву і тоді лише вийти з води. 

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, в західних областях продовжуються напади прибічників ПЦУ на храми Української Православної Церкви.

https://znavsi.info/2020/01/04/%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d0%b7-%d0%b8-%d0%bd%d1%8b%d0%bd%d0%b5-%d1%82%d0%b0%d0%bc-%d0%b2-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d1%8b%d1%85-%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%8f%d1%85-%d0%bf%d1%80/

Leave a comment

Top