Чесні новини з усієї України!

Про що мовчить міністр Милованов?

Про що мовчить міністр Милованов?

Курс гривні, швидше за все, продовжить зміцнюватися в 2020 році, і держава не повинна цьому заважати, вважає міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

ЗНАЙ БІЛЬШЕ: https://t.me/znavsi

Як саме може змінюватися вартість української валюти — він не уточнив. Сам не знає, та й знати не може — мовляв курсоутворення має бути ринковим.

Черговий популістський спіч від міністра.

У ньому він підкреслив, що Україна не повернеться до фіксованого курсу гривні. Милованов продовжує стверджувати, що міцна гривня вигідна споживачеві і невигідна тільки експортерам і держбюджету. Намагається довести, що простий роботяга тільки у виграші від дешевого долара, оскільки відбувається здешевлення імпортних товарів.

Про що міністр продовжує мовчати — це втрати бюджетників (людям скорочують надбавки і зарплати) і людей, які працюють на великих підприємствах.

Тих людей, які можуть залишитися без роботи через закриття виробництв: окремих напрямків (цехів) і цілих заводів. Все через те, що з-за зміцнення гривні, компанії почнуть міцно менше заробляти в гривні, ніж раніше.

У минулому році наша грошова одиниця зміцнилася відразу на 14%. Починався 2019 й офіційним курсом гривні до долара на рівні 27,69 грн/дол., а завершився — на 23,69 грн/дол.

Власне, ніхто не просить від Милованова або Нацбанк встановити фіксований курс гривні. Це пережиток минулого, на якому ніхто не наполягає. Від влади вимагається дві речі:

Грамотніше працювати на валютному ринку, а не вбивати нацвалюту безпросвітним дилетантизм і грою на користь іноземців, які зацікавлені в міцній гривні під час виплат нашого Мінфіну по облігаціях і виведення своїх капіталів з країни. Чиновники відкрито підіграють світовим спекулянтам, і напевно роблять це не безкорисливо. Правоохоронці повинні перевіряти їх дії і відкривати кримінальні справи за фактами змови.

Поміняти боргову політику і перестати вибудовувати нові поверхи в піраміді ОВДП. Тобто перестати своїми власними руками грати на штучне зміцнення гривні. Саме Мінфін з Нацбанком роблять все, щоб опустити валютний курс в країні. Це не інвестиції або активне зростання обсягів виробленої продукції, а тотальне нарощування держборгу. Його розмір скорочується тільки в гривні (за рахунок зміцнення курсу), а не в інвалюті. Діє пірамідальний принцип: за рахунок нових боргів гасяться старі і майже не змінюється розмір заборгованості. У разі девальвації гривні, це загрожує справжньою економічною катастрофою.

Поки ж влада продовжує вбивати економіку країни і нічого не робити для її стабілізації і зростання. А також для підтримки вітчизняного виробника. З кожним днем ​​українським компаніям все складніше витримувати конкуренцію з імпортною продукцією. Імпорт дешевшає і на нього зростає попит. Українські ж товари залишаються на складах.

Зате підтримується ілюзія вільного курсоутворення на валютному ринку. Ілюзія, та й годі. Оскільки Нацбанк продовжує виходити на міжбанк щодня і диктувати йому курс долара. Ніяким вільним курсом в Україні і не пахне, людям продовжують брехати в обличчя.

Джерело

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українці стали менше заробляти.

Українці стали менше заробляти — Держстат

Leave a comment

Top