Чесні новини з усієї України!

ХХІ століття: більше трьохсот дітей на Одещині вчаться «під грубою»

ХХІ століття: більше трьохсот дітей на Одещині вчаться «під грубою»

У селі Надрічне Тарутинського району Одеської області склалася критична ситуація. Нову школу в селі ніяк не можуть добудувати — не вистачає грошей, а стару, де навчалися діти, закривають після трагічних подій в одеському коледжі.

З нового року сільським дітям буквально ніде буде вчитися. Стривожені батьки змушені звернутися за допомогою до Президента Володимира Зеленського.

Про це пише «Ділова Одеса».

 

 

 

 

 

Останнім часом більше 320-ти учнів з трьох сіл — Надрічне, Іванчанка і Слобідка — змушені були вчитися в аварійній будівлі колишнього бригадного будинку колгоспу, яке не відповідає ні пожежно-технічним, ні санітарним нормам для навчальних закладів.

 

 

 

 

 

Справа в тому, що в далекому 1992 році, в зв’язку з аварійним станом старої школи, в селі за кошти місцевого сільського бюджету було розпочато будівництво нової школи на 470 учнів.

Проте через брак фінансування в 1993 році будівництво було призупинено. Після довгої 15-річної паузи, в 2008 році, школу почали добудовувати за рахунок держбюджету, але в 2013 році будівництво знову припинилося. І знову через брак фінансування — вже на завершальній стадії. Так що й донині школа в селі не добудована.

 

 

 

 

 

Весь цей час надрічненcькі школярі змушені вчитися в погано пристосованій під школу будівлі колишнього бригадного будинку колгоспу, побудованій буквально з підручних матеріалів.

«Будівля в якій на даний час навчаються більше 320-ти учнів, є аварійним (згідно технічного обстеження ще 2007 року). І навіть теоретично не може відповідати ні будь-яким державним будівельним, ні пожежно-технічним, ні санітарним нормам для навчальних закладів, так як спочатку з 1980-х років будувалася як бригадний будинок колгоспу, своїми силами з наявних матеріалів, та до сьогодні знаходиться на пічному опаленні, що несе велику небезпеку для життя і здоров’я учнів!!!»,- пишуть батьки.

 

 

 

 

 

 

 

«4 грудня 2019 року велика трагедія, що сталася в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, приголомшила всю країну і особливо нашу рідну Одеську область. Так раптова і жорстока пожежа, що почалася під час навчальних лекцій, трагічно забрала життя студентів, викладачів та інших людей, які ще вранці посміхалися, любили, раділи і хотіли жити», — констатують автори звернення.

6 грудня 2019 року у зв’язку з вищезазначеними трагічними подіями власник будівлі в односторонньому порядку розірвав договір оренди зі школою.

Офіційним поясненням розриву договору є бажання захистити життя і здоров’я дітей, колективу школи та інших людей, які знаходяться в цьому будинку і «небажання нести відповідальність, пов’язану з можливим шкодою здоров’ю та життю цих людей в процесі використання зазначеної будівлі в освітніх цілях, так як дане будівля не призначена для цього».

За словами жителів Надрічного, вони неодноразово, і в письмовій та в усній формі, зверталися з цією проблемою до органів державної влади різного рівня, починаючи з Президента України і закінчуючи місцевими органами влади. Хтось відповідав, що «немає грошей», хто відписувався, посилаючись на те, що це «не в їх компетенції», хтось просто «знизував плечима»…

Добудова нової школи, кажуть місцеві жителі, дасть можливість відкриття на базі навчального закладу філії Ізмаїльського агротехнічного коледжу:

«З огляду на сучасні тенденції реформи вітчизняної освіти, нові можливості, що відкриваються з добудовою нової школи в с. Надрічне і вдале географічне розташування нової школи по відношенню до сіл, в яких в загальній сукупності налічується більш ніж 1600 учнів, відкриття філії Ізмаїльського агротехнічного коледжу на базі місцевого Надречненской НВК «ЗОШ I-III ст. ДНЗ »є більш ніж доцільним, дає нові можливості дітям з села Надрічне, дітям сусідніх сіл і району для всебічного розвитку і отримання профільного середньої освіти та сучасних затребуваних професій, таких як: 1) технік-механік; 2) технік-електрик 3) тракторист-машиніст; 4) агроном; 5) бухгалтер ».

Ситуація, яка склалася на сьогоднішній день навколо школи в с. Надрічне, вкрай серйозна і вимагає невідкладних заходів, політичної волі і допомоги з боку держави.

«З огляду на все вищевикладене, законодавчий принцип рівності можливостей отримання освіти, право отримання освіти в навчальних закладах найбільш наближений до місця проживання і законодавчу рекомендацію наближення місця навчання шляхом створення філії навчального закладу, просимо всебічного, невідкладного сприяння і допомоги з добудовою в селі Надрічне Тарутинського району Одеської області нової школи (тим більше загальна готовність об’єкту будівництва — 75%) і відкриття на базі неї філії Ізмаїльського агротехн чного коледжу», — йдеться у зверненні місцевих жителів до Президента.

 

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Джип та магазин, згорілі днями в центрі Одеси, належать депутату Одеської облради Олександру Ахмерову.

Поджоги в центре Одессы: Александра Ахмерова «наказывают за нечестность» (источник)

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top