Чесні новини з усієї України!

До вінницького храму передали мощі святителя Спиридона Триміфунтського. Кому допомагає святий?

До вінницького храму передали мощі святителя Спиридона Триміфунтського. Кому допомагає святий?

У Свято-Воскресенський храм Вінниці передали ікону з мощами відомого святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського.

ЗНАЮТЬ ВСІ вже в Телеграмі. Тисніть сюди!

Про це повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії.

Ікону храму передав митрополит Вінницький і Барський Варсонофій (Столяр).

Святиня була привезена з острова Корфу, де спочивають мощі святого.

Настоятель храму Воскресіння Христового архімандрит Флавіан (Рішко) подякував митрополиту за дорогоцінний дар і привітав усіх присутніх зі святом.

 

Довідка ЗНАВЦІВ

Сьогодні, 25 грудня, православні відзначають день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, відомого своєю швидкою допомогою у всіх проханнях і молитвах віруючих.

Саме через свою велику скромність і смирення, Спиридон, який прожив життя аскетом,  вважається головним помічником тим, хто гостро потребує поліпшення житлових умов, вирішення проблем на роботі, збільшення матеріальних статків, успіху в бізнес-правах.

Святий Спиридон народився близько 270 року н. е. на Кіпрі в селищі поруч з Триміфунта (Трімітуси), тому його назвали Триміфунтський Чудотворець.

 

З дитинства Спиридон був пастухом, він вів праведне і богоугодну життя. Він був дуже схожим на старозавітних праведників: на пророка Давида — своєю лагідністю, Якова — добротою, Авраама — любов’ю до мандрівників. Тому на іконах єпископ Святий Спиридон зображений не в митрі владики, на голові у нього звичайна шапка пастуха.

У святого не було ніяких багатств, але все одно намагався давати притулок і їжу нужденним. Незвичайна доброзичливість і його душевна теплота притягували до нього самих різних людей.

Після смерті єпископа Триміфунта, Спиридон був одностайно обраний першим священиком міста. Але й перебуваючи в такому високому сані, святитель весь час показував зразок смирення. Він, як і звичайна людина, трудився, добуваючи собі їжу.

За ці чесноти Господь наділив Спиридона даром прозорливості і зцілення людей. Святитель Спиридон лікував безнадійних для звичайної медицини хворих, але в першу чергу, він намагався рятувати людей від душевних недуг, а також виганяв нечистих.

У 325 році за ініціативою імператора Костянтина Великого був скликав Перший Вселенський Собор, який проходив в Нікеї.

На Соборі вперше зустрілися разом три сотні й вісімнадцять святих отців, серед яких були єпископи Святий Спиридон і святійший Микола Мирлікійський (Микола Чудотворець). На цьому Соборі обговорювалися важливі церковні справи, особливо потрібно було визначити своє ставлення до набирав тоді Аріанських вченню, на захист якого виступали дуже розумні оратори і філософи.

Після виступу Спиридона, який простими словами пояснив свої думки про Христа, навіть найдосвідченіший арианский філософ Євлогій визнав, що з вуст святителя він відчув особливу силу, проти якої будь-які докази були безсилі. Пізніше Євлогій відрікся від цієї єресі і прийняв Хрещення.

Виступаючи на Соборі, єпископ Спиридон воотчію показав Єдність у Святій Трійці, проти якої виступав Арій. Вийшовши перед усіма і перехрестившись, він, зі словами: «В ім’я Отця» — стиснув цеглину (плінфу), яка була у нього в руці і в цей момент з каменю спалахнув вогонь. Святитель продовжив: «І Сина!» — з руки потекла вода. Після слів «І Святого Духа!» Спиридон відкрив руку і всі побачили на ній суху глину — залишки цегли. «Ось три стихії, а плінфа одна. Так і в Пресвяту Трійцю — Три Особи, а Божество Едине», — так аріанам пояснив святитель Спиридон Єдність Трьох Божественних Іпостасей Святої Трійці.
У простому цеглі разом з’єднані три речовини — вогонь, вода і земля. Також єдиний і Бог, три Іпостасі якого ми знаємо: Отець, Син і Святий Дух. Побачивши такі доводи святого, деякі ариане знову повернулися до сповідання Православ’я.

Після Собору в Нікеї слава Спиридона Триміфунтського поширилася на весь Православний світ.

Для всіх, хто чув про Спиридона Триміфунтського та знав святого, він був чистим прикладом благочестя, простоти і скромності. Його земне життя закінчилася в віці близько 80 років під час молитви. Точна дата останнього спочинку святого невідома, але вважається, що це сталося в 348 році.

Мощі його покояться на острові Корфу в церкві його імені, а його рука знаходиться в церкви Божої Матері Санта Марія в Римі.
Тіло Спиридона Тріміфунтского протягом стількох не піддалося тлінню, а його температура завжди дорівнює 36,6 градусам.

Жителі острова і паломники вже давно помітили, що черевички святого постійно зношуються. Так, ніби він увесь час десь ходить. Факт, что Спиридон дійсно біжить людям на допомогу і творить чудеса, неодноразово підтверджений очевидцям. Найвідоміше свідчення — рибалки з острова Корфу, який стверджував, що був врятований святим. Коли після цього дивного спасіння в храмі відкрили раку з мощами святителя, виявилось, що його черевички вкриті піском… Наукового пояснення цьому факту немає.

(на церковнославянском языке)

Тропарь святителю Спиридону

глас 1

Собора Перваго показался еси поборник и чудотворец,/ богоносе Спиридоне, отче наш./ Темже мертву ты во гробе возгласив,/ и змию в злато претворил еси,/ и внегда пети тебе святыя молитвы,/ Ангелы, сослужащия тебе, имел еси, священнейший./ Слава Давшему тебе крепость,/ слава Венчавшему тя,// слава Действующему тобою всем исцеления.

 

Молитва святителю Спиридону Тримифунтскому 

О всеблаженне святителю Спиридоне, великий угодниче Христов и преславный чудотворче!

Предстояй на Небеси Престолу Божию с лики Ангел, призри милостивым оком на предстоящия зде люди и просящий сильныя твоея помощи. Умоли благоутробие Человеколюбца Бога, да не осудит нас по беззакониим нашим, но да сотворит с нами по милости Своей!

Испроси нам у Христа и Бога нашего мирное и безмятежное житие, здравие душевное и телесное, земли благоплодие и во всем всякое изобилие и благоденствие, и да не во зло обратим благая, даруемая нам от щедраго Бога, но во славу Его и в прославление твоего заступления!

Избави всех верою несумненною к Богу приходящих от всяких бед душевных и телесных. от всех томлений и диавольских наветов! Буди печальным утешитель, недугующим врач, в напастех помощник, нагим покровитель, вдовицам заступник, сирым защитник, младенцем питатель, старым укрепитель, странствующим путевождь, плавающим кормчий и исходатайствуй всем крепкия помощи твоея требующим вся, яже ко спасению, полезная!

Яко да твоими молитвами наставляеми и соблюдаеми, достигнем в вечный покой и купно с тобою прославим Бога, в Троице Святей славимаго, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков.

Аминь.

 

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Святителя Миколая Мірлікійського називають «швидким помічником» і звертаються до нього у всякій потребі, в печалі і в хвороби, йому моляться за дітей і просять влаштувати сімейне життя.

Светлый праздник: Как молиться Святому Николаю, чтобы получить помощь?

Leave a comment

Top