Чесні новини з усієї України!

Без мордобою: В областях цивілізовано протестували проти продажу землі (фото)

Без мордобою: В областях цивілізовано протестували проти продажу землі (фото)

На відміну від бурхливих «земельних» акцій в центрі Києва, учорашній мітинг біля села Демидівка на Одещині пройшов спокійно та цивілізовано.

Аграрії ті сільчани на деякий час перекрили дорогу та висловили свою позиції відносно продажу землі в Україні. Ніяких бійок та скандалів не зафіксовано.

«Ні» продажу землі олігархам! З таким гаслом у вівторок, 17 грудня, селяни Полтавської, Черкаської, Херсонської, Кіровоградської та Одеської областей вишли на чергову мирну акцію протесту, перекривши на дві години стратегічні автомагістралі. Люди вимагають у влади дослухатися їхніх вимог і не допустити акумуляції українських чорноземів невеличкою групою олігархів. Організатором акції виступила ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР).

На Одещині селяни протестували на автошляху М-15, в районі с. Кирнички Ізмаїльського району, та на 138-му кілометрі автошляху М-05 (траса Е-95) Одеса-Київ, поблизу с. Демидівка Любашівського району.

Один з організаторів мирної земельної акції, депутат обласної ради Анатолій Артеменко розповів, що вона влаштована на знак протесту проти намагання влади «протягнути» «олігархічну» модель земельної реформи з можливістю концентрувати в одних руках надвеликі масиви землі. Аграрії, селяни та активісти закликають президента та парламентаріїв провести справедливу земельну реформу, вигідну для України і всіх українців, а не олігархів.

«До нинішньої акції протесту з перекриттям траси долучилися більше 300 фермерів та сільгосппрацівників з Любашівського, Ананьївського, Ширяївського, Миколаївського та Савранського районів. Обабіч дороги розмістили трактори і вантажівки.

 

Аналогічні акції ми неодноразово проводили біля Верховної Ради України, Офісу президента та автошляхів по всій Україні. Ми вже домоглися, щоб до купівлі землі не допустили іноземний капітал, а сьогодні вимагаємо обмежити продаж землі в одні руки з 200 тисяч гектарів до п’яти. Це юридичним особам, а фізичним — не більше 500 гектарів, — розповів представник ВАРу на Одещині, депутат обласної ради Анатолій Артеменко. —  Таким чином ми допомагаємо президенту прийняти правильне рішення стосовно земельної реформи, не допустивши олігархів до української землі, щоб дрібні і середні фермерські господарства змогли вільно працювати. Адже саме фермери, а не агроходинги наповнюють державну казну, переймаються соціальними проблемами  сіл, де вони працюють».

Анатолій Артеменко

Також мітингарі висловлювали думку щодо раціонального використання державної землі, якої нараховується понад 10 млн га. Вони пропонують землю не продавати, а здавати в довгострокову оренду за 150 доларів за один га. Завдяки цьому щороку держаний бюджет поповнюватиметься на 1,5 мільярда доларів, що дозволить не брати позику в МВФ.

Більшість селян побоюється, що з відкриттям ринку землі вони втратять свої господарства, а загалом — засоби для існування. Аграрії також не хочуть брати так звані дешеві кредити, щоб не потрапити у банківську кабалу, тощо.

 

Довідка ЗНАВЦІВ

13 листопада Верховна Рада України  прийняла за основу в першому читанні законопроєкт 2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. На цьому тижні Аграрний комітет почне розгляд 4,5 тис. поправок до закону про ринок землі.

У другому читанні за законопроєкт депутати мають проголосувати до 20 грудня. Поки що ринок землі відкриють тільки для громадян України. Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Анатолій Артеменко заявив, що скандальний законопроект про ринок землі лише закріплює позиції олігархів в агросекторі України.

Анатолій Артеменко: «Земельна реформа повинна влаштовувати всі сторони, а не окремих осіб»

 

 

Leave a comment

Top