Чесні новини з усієї України!

Мілованов прислухався до аграріїв? Чудасії накруг продажу землі

Мілованов прислухався до аграріїв? Чудасії накруг продажу землі

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства опублікувало інформацію про те, що найоптимальнішою з точки зору економічного ефекту та створення робочих місць є концентрація землі в одних руках від 3 до 7 тис. га залежно від регіону.

Про це повідомляє сайт Всеукраїнської Аграрної спілки.

Подібна заява та позиція міністерства є дуже важливими саме зараз, коли у Комітеті ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглядається понад 4,5 тисячі правок до законопроєкту №2178-10 про ринок землі і питання концентрації землі в одних руках є найбільш резонансним, вважають у ВАР.

Опубліковані дані вказують на те, що більше ніж 7 тис. га в одні руки допускати концентрацію земель не варто. Тим більше, що, як підкреслили у самому міністерстві, господарства частину земель орендуватимуть. Тому при ліміті не більше 5 тис. га у власності в одних руках по всій країні , як це пропонувала ВАР, буде досягнуто оптимальний розмір господарств. Тобто, розмови про те, що для розвитку АПК потрібно дозволити купувати 20 тис. га, 50 тис. га чи, тим більше, 200 тис. га, не мають під собою жодного підґрунтя.

ВАР наголошує на необхідності запровадження ринку землі у два етапи, на першому — землю мають право купувати лише фізичні особи-громадяни України і не більше 500 га в одні руки. На другому етапі — також і юридичні особи, які засновані виключно громадянами України, з загальним обмеженням до 5 тис га. ВАР неодноразово закликала і міністерство, і депутатів прислухатися до позиції аграріїв.

«Всеукраїнська аграрна рада вітає дану заяву міністерства як таку, що відображає реальні перспективи розвитку АПК в результаті втілення земельної реформи», — заявляють в організації.

 

Довідка ЗНАВЦІВ

Як заявив представник ВАР в Одеській області — депутат обласної ради Анатолій Артеменко, Аграрна Рада підготувала цілу низку пропозицій до законопроекту щодо продажу землі.

Зокрема, пропонується:

  • Введення ринку землі в два етапи. ВАС наполягає на тому, що в перші 5 років земля с /г призначення може продаватися тільки фізичним особам-громадянам України та не більше 500 га в одні руки. Першочергове право на придбання землі в якості фізичної особи має власник компанії, яка орендує земельну ділянку за умови сплати ціни, по якій вона продається.
  • Надання на другому етапі права купувати землі с/г призначення юридичним особам, власниками (учасниками, акціонерами) яких є виключно громадяни України. Такий підхід забезпечить повне розкриття інформації про справжніх власників компаній. Ця норма не дозволить манівцями скупити землю іноземцям, підставним «фірмам-прокладкам», а власникам компаній — уникнути оподаткування при виплаті дивідендів на материнські компанії.
  • Встановлення обмеження за обсягом максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов’язаних осіб не більше 5 тис. га.
  • Введення обмежень на загальну площу с/г землі в користуванні і володінні — не більше 20 000 гектарів з виключенням для вже існуючих компаній в розмірі не більше площі землі, яка вже обробляється.
  • Надання права юридичним і фізичним особам, які займаються скотарством, придбати землю сільськогосподарського призначення вище встановленого ліміту з розрахунку 2 га на 1 корову.
  • Заборонити продаж землі особам, які не зможуть підтвердити походження своїх коштів, за які вони мають намір придбати земельний наділ.
  • Протягом року з дати прийняття законопроекту про ринок землі прийняти законопроект про всенародний референдум і провести референдум про надання іноземцям права набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Представник Всеукраїнської Аграрної Ради на Одещині Анатолій Артеменко заявив, що скандальний законопроект про ринок землі лише закріплює позиції олігархів в агросекторі України.

Анатолій Артеменко: «Земельна реформа повинна влаштовувати всі сторони, а не окремих осіб»

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top