Уряд затвердив температурні норми подачі гарячої води. Реакція споживачів
Відтепер гаряча вода повинна подаватись споживачам не нижче 50 градусів Цельсія і не вище ніж 75 градусів Цельсія. Це стосується як колективних споживачів так і тих, хто має індивідуальні теплові пункти.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Уряд затвердив сьогодні відповідні правила надання послуги з постачання гарячої води, а також типові договори. “Ми визначили вимоги до якості самої послуги — постачання гарячої води, а також встановили одиниці виміру за спожите. Це дозволить нашим громадянам вимагати якісні послуги, а у разі їх неотримання мати право на перерахування вартості”, — прокоментував прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Також визначено порядок оплати послуги та типові договори про її надання. А ще правила встановлюють порядок взаємовідносин виконавців та споживачів. Передбачено, що виконавець послуги забезпечує її постачання з відповідним рівнем безпеки, температури та величини тиску. Визначено і порядок обліку води, обслуговування лічильників та передачі їх показників. Унормовано зняття контрольних показників з приладів обліку.
Постановою затверджено типові договори надання послуги з постачання гарячої води, а саме:
- типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи постачання гарячої води);
- типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води;
- типовий колективний договір про надання послуги з постачання гарячої води;
- типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води;
- типовий договір з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання гарячої води.
Дане повідомлення викликало доволі жваву реакцію українців. Так, цікаві коментарі з’явилися на сторінці Кабміну у Фейсбуку.
«Там майже той же порядок, що і був: треба довести, що у вас з крану тече не гаряча, а тепленька чи взагалі холодна вода.
У мене просте питання: Чому би просто не законодавчо не дати по рукам постачальникам гарячої води та дозволити встановлення багатотарифних лічильників води, які рахують споживання води в залежності від температури води?
Наприклад, ЛВ-4Т. Але… Ніт. Викликайте свідків, складайте акти, і потім… можливо… вам перерахують.Чекай.ТЕ.
апд. До речі. На сайті ДП «Укрметртестстандарт» в реєстрах затверджених типів засобів вимірювальної техніки багатотарифних лічильників води не побачив. Лише роторні», — пише Роман Бурчунов.
«Для перерахунку вам треба йти до ЖЕКу, брати довідку про те, що послуга надається неякісно. Потім треба ти до офісу компанії, що надає послуги. Треба взяти квиток і чекати свій номер 9999999 в черзі. Написати заяву, показати довідку від жеку.
Все це можна робити виключно в робочий час (9-18:00) з понеділка по п’ятницю. Цікаво, хто зможе замість цілого робочого дня простояти в чергах заради 50 грн?!» — коментує Анатолий Бретер.
Як ЗНАЮТЬ ВСІ, прес-служба ДТЕК Мережі підготувала ТОП-5 порад з енергоефективності.
Як убезпечити електромережі свого будинку від перевантаження: ТОП-5 порад