Чесні новини з усієї України!

Як убезпечити електромережі свого будинку від перевантаження: ТОП-5 порад

Як убезпечити електромережі свого будинку від перевантаження: ТОП-5 порад

В осінньо-зимовий сезон навантаження на електромережі підвищується у декілька разів. Основна причина — це скорочення світлового дня і активне використання опалювальних приладів.

Розумне використання енерговитратних пристроїв допоможе убезпечити свій будинок і квартиру від перевантаження і аварійних відключень.

Прес-служба ДТЕК Мережі підготувала ТОП-5 порад з енергоефективності.

Електропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можливі проблеми і аварії в електромережах — як внутрішньобудинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки і квартали.

ТОП-5 порад

1) При покупці побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, споживана потужність приладу вказана виробником — чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електроплитам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам і праскам.

2) Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш «ненажерливі» прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Внутрішньобудинкові мережі цих будинків, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.

3) Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай це час з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години доводиться пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремій квартирі, так і в районі.

4) Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. По можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі.

5) Запасіться телефоном електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.

У разі відключення світла через перевантаження, вимкніть усі енерговитратні прилади й увімкніть «автомат».

Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика — не намагайтеся здійснити ремонт самостійно, це небезпечно.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, проблеми зору — у кожного четвертого школяра. Офтальмологи радять, що робити.

Проблемы зрения — у каждого четвертого школьника. Офтальмологи советуют, что делать

Leave a comment

Top