Чесні новини з усієї України!

В Україні очікується гостра нестача питної води

В Україні очікується гостра нестача питної води

За твердженням ООН, брак питної води в світі — проблема номер один.

Здавалося б, більше половини поверхні Землі займає Світовий океан, і води на планеті достатньо. Однак лише 2,5% від її загальної кількості складають прісні води. З цих 2,5% всього 0,3% прісної води знаходиться в річках і озерах, ще 30% в підземних водах, а інші 70% в льодовиках.

Світові запаси прісної води не збільшуються, а її споживання постійно зростає. Загальне споживання прісної води в світі в тисячу разів більше, ніж усіх разом узятих видів промислової сировини. За останні 100 років споживання води збільшилася в 7 разів.

Світ очікують геополітичні потрясіння, пов’язані з боротьбою нема за енергетичні ресурси, а за прісну воду.

Недолік прісної води становить серйозну загрозу глобальної світової безпеки, яку за своєю важливістю, прирівнюють до таких проблем, як швидке зростання зброї масового ураження і тероризм. Зокрема, брак водних ресурсів може спровокувати нові війни.

За останні 50 років мало місце 37 запеклих міждержавних суперечок через водні ресурси, які привели до застосування насильства і кровопролиття.

За оцінками ООН, сьогодні п’ята частина жителів планети або 2,6 мільярда людей не має доступу до чистої питної води і 40 відсотків населення — 1,6 мільярда — позбавлені основних послуг в сфері санітарії.

На сьогоднішній день приблизно 39 країн світу отримують більшу частину необхідної їм води з-за кордону.

В Україні 63 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків — 1 млн 100 тис га прісної акваторії. У той же час на карті Європи ми позначені, як маловодна країна, так як забруднили річки настільки, що вони не придатні до водозабору питної води.

Останні дослідження, проведені на замовлення Світового фінансового банку, поставили Україну за кількістю питної води на душу населення на 125 місце з 180 країн. Ми знаходимося десь між Чадом і Суданом, африканськими країнами. А якщо говорити про Херсонську область, то там кількість питної води менше ніж в центральній частині країни більш ніж в два рази.

«Маючи таке чудове географічне положення, такі величезні запаси прісної води, ми злочинно і безгосподарно ними розпоряджаємося, — говорить глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков.Усі роки Незалежності до наших водойм відносяться чисто споживацьки, а часом і злочинно. Багато річки перегородили греблями, в результаті чого вони втратили своє природне перебіг і не в змозі «змити» всю грязь, що потрапляє в них. По берегах річок стоять мегаполіси, хімічні і металургійні гіганти зі своїми сливами і стоками. Вода в водоймищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Береги безжально забудовуються, заганяючи в бетон колишні природні нерестовища, заплавні луки, болота які служили природним фільтром, очищаючи води річок…

В цьому році в вітчизняні водойми було скинуто близько 2 млрд куб стоків, 1/3 з них це неочищені стоки.

Це без урахування того бруду, який потрапляє у водойми по зливовим стоків минаючи очисні споруди. Практично всі мийки машин скидають свої відходи в ливневки. Тисячі тонн солі після зими благополучно з весняними струмками потрапляють по зливовим стоків прямо в річки. Хімікати з полів змиваються дощами і по дренажних каналах стікають у водойми, що призводить до масового мору риби. У 2018 році було отруєно все або майже все живе в 2180 водоймах. У 2019 роцы — у 1840 водоймах. Так само через таку злочинної безгосподарності в Дніпровських водосховищах солоність води помітно збільшилася, і сьогодні на Каховському, Кременчуцькому, Канівському водосховищах можна зустріти рибу-голку, і навіть дрібних медуз. Все це веде до зміни водної екосистеми!

Всі наші пральні порошки виготовлені із застосуванням фосфатів. Пральна машина випрала і вилила воду в каналізацію. Очисні споруди не читають формулу фосфату. Тому ті безперешкодно потрапляють в річку, де сприяють інтенсивному росту буро-зелених водоростей. Коли водорості гниють, то виділяють небезпечні токсини. Заростання водойм веде до обміління і заболочування. Але на цьому подорож фосфатів не закінчується. При водозаборі знову не читають його формулу, і він потрапляє до нас в крани. Виходить, що ми п’ємо воду розбавлену відходами з пральних машин і авто мийок. Потрібно додати, що фосфати сприяють розвитку онкологічних захворювань.

З Дніпровського басейну п’ють 2/3 населення країни. Яка питна вода — таке і здоров’я нації. Недарма медики стверджують, що 37% захворювань пов’язано з якістю питної води. Вода — це життя. Людина на 70% складається з рідини.

«На кожній стічної труби повинен стояти лічильник, міряючи забруднення. Покарання потрібно посилювати, а штрафи багаторазово піднімати за забруднення наших водойм», — вважають у Національній Екологічної Раді України

Ось і виходить, що ми забруднюємо воду, а після намагаємося використовувати її, як питну.

Дніпро вже давно не «гуде», він стогне … Річка вмирає. Сьогодні Дніпро обмілів, він фрагментований, у нього змінюється русло.

На жаль, чиновники забувають, що річка — це живий організм. Енергетики бачать Дніпро, як тазик з технічною водою для отримання електрики … Транспортне відомство, як водний транспортний шлях … Ні єдиного господаря у Дніпра. А, як відомо колективна відповідальність веде до повної безвідповідальності! Ось і розривають на частини Дніпро чиновницькі служби. Тому ми і спостерігаємо сьогодні, як Дніпро гине.

Щоб почати відродження знаменитої річки фахівці пропонують розробити комплексну програму з відновлення Дніпра. Щоб Дніпро міг задихати на повні груди, необхідно прибрати тромби-наноси і розчистити річку від непотрібної водної рослинності.

Вчені стверджують, що ми з вами майже останнє покоління, від якого залежить вирішення низки глобальних екологічних проблем, поки ще не пройдена точка неповернення. Природа має чудову властивість відродження, відновлення своїх унікальних можливостей.

«Для того щоб зрозуміти всю гостроту проблеми, необхідно для себе з’ясувати, що все в цьому світі взаємопов’язано. І калюжа після дощу, і сільський ставок, і річка за вікном — це все частина світового океану! Всі поверхневі і підземні води — це єдине ціле! І грабуючи пісок з дна річки, змінюючи її русло, засинаючи протоки, заплавні луки, болота або спускаючи ставок, — ви вбиваєте частинку Світового океану, — каже Олександр Чистяков. — Для чого це все говориться? Ми просто злочинно розпоряджаємося природними багатствами. Україна давно вже потрібно було розробити НОВУ Водну Політику !!!! Прісну воду необхідно визнати стратегічним ресурсом країни і підходити до її використання з усією відповідальністю! Без розуміння цього нас може очікувати похмура перспектива. Я вірю, що розум і щира любов до свого краю переможуть жадібність чиновників, які намагаються нажитися на нашому здоров’ї, яке безпосередньо залежить від майбутнього наших водойм. І дуже скоро прийде в кожен будинок чиста, здорова, жива вода!»

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Депутати і зоозахисники підготували законопроект щодо захисту прав тварин.

В Украине планируют запретить зоо-эвтаназию и контрабанду, а также попрошайничество с животными

Top