Чесні новини з усієї України!

За прикладом Зеркаль: Голова НСЗУ написав заяву про звільнення

За прикладом Зеркаль: Голова НСЗУ написав заяву про звільнення

Голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олег Петренко написав заяву про звільнення з посади.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я сьогодні написав заяву про звільнення з посади голови Національної служби здоров’я України. За власним бажанням», — написав він на своїй сторінці в Фейсбуку.

За словами Петренка, причиною його рішення є «дуже різні фундаментальні цінності з командою, яка наразі працює над трансформацією системи охорони здоров’я».

«Це заважає працювати і мені, і їм. Відсутність єдиного розуміння мети, складності процесів, спільної відповідальності та постійний пошук простих рішень у складних питаннях не допомагає знаходити спільну мову і постійно стає каменем спотикання», — написав він.

Петренко наголосив: його рішення «дасть новій політичній команді можливість зробити це інакше, ніж робив і щодня роблю це я».

За його словами, НСЗУ «точно не має бути «бухгалтерією» при Міністерстві охорони здоров’я», і сказав, що більше поки що не коментуватиме своє рішення.

Водночас Петренко зауважив, що трансформацію системи вже не зупинити. «Зміни проросли на місцях, запустивши процеси й очікування на всіх рівнях системи. Головне ми точно зробили: дали зрозуміти, що реальні зміни можливі. Справжні. В інтересах споживачів медичних послуг і медичного персоналу», — сказав він.

Петренко також зазначив, що наразі НСЗУ — «це жива структура з впровадженими і налаштованими процесами на всіх рівнях, з людським обличчям і натхненним серцем».

«Це організація, яка здатна планувати і здійснювати задумане: первинка та реімбурсація — тому живе підтвердження. Це потужна команда справжніх професіоналів, які розробили першу в Україні програму медичних гарантій. І які здатні втілити її в життя в повному обсязі в 2020 році», — заявив він.

Петренко акцентував увагу на тому, що програму медичних гарантій (ПМГ) за розрахунками, тарифами, пакетами послуг розроблено, а держбюджет-2020 ухвалено.

«НСЗУ має стати єдиним національним стратегічним закупником медичних послуг і лікарських засобів за ПМГ, з однаковими для всіх правилами й прозорим розподілом коштів. Це і є один із видів загальнообов’язкового солідарного медичного страхування. Так це працює в багатьох розвинених країнах. І тільки в такому статусі ми зможемо відповісти на виклики, що стоять перед системою охорони здоров’я України», — сказав він.

Як ЗНАЮТЬ ВСІОлена Зеркаль йде з посади заступника міністра закордонних справ.

Олена Зеркаль йде з посади заступника міністра закордонних справ

Top