Чесні новини з усієї України!

Анатолій Артеменко: «Ви знаєте, біда об’єднує …»

Анатолій Артеменко: «Ви знаєте, біда об’єднує …»

Незважаючи на опір більшості фракцій, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №2178-10. Тому цілком ймовірно, що вже з 1 жовтня 2020 року українці зможуть продавати землю сільськогосподарського призначення.

При цьому українські аграрії кажуть, що їх «кинули, як хлопчиків». Адже ніяких їхніх пропозицій, порад або напрацювань, які були викладені в численних зверненнях, влада не взяла до уваги.

Як заявив представник Всеукраїнської Аграрної Ради в Одеській регіоні Анатолій Артеменко, тепер сільгоспвиробники об’єднуються і готові до радикальних дій, аби не допустити прийняття законопроекту в другому читанні.

«Як тільки« зелена команда» заявила, що буде введено ринок землі, ми почали працювати в експрес-режимі, об’єднуючи фермерів, вивчаючи їх думки, досвід і напрацьовує механізми, як можна було б це зробити безболісно і виважено, — розповів Анатолій Артеменко. — Для початку потрібно навести порядок на землі, провести інвентаризацію, і тільки при наповненому кадастр можна відкривати ринок землі. У нас напрацьовані чіткі правила і свій проект закону, але їх проігнорували. Урядові чиновники начебто і йшли на контакт, обіцяли пріслушів ться, але насправді роблять свою і свої законопроект просувають, не розуміючи, що він залишає Україну без майбутнього. Чи не думають про те, що якщо виділяти по 200 тисяч гектарів в одні руки — то це ж не тільки земля, під неї є надра . Більш того, той законопроект, який є, знищить українське село, адже хтось із закордонних власників буде готовий працевлаштувати українського селянина і розвивати соціальну сферу села?

Ми вже маємо досвід — на тій землі, де господарює фермер, село живе, а де великий агрохолдинг — занепадає, тому чт люди не мають робочих місць, молодь виїжджає, села порожніють. Я не розумію позицію нинішньої влади, а ще більше того захоплення, з яким вони декламують, що нарешті позбавлять людей від кріпацтва. Ніхто з них стратегічно не думає про людей, про село, про землю. Таке враження, що вони відстоюють інтереси тільки агрохолдингів, з якими не може конкурувати одноосібник або фермер. Великий запрацює, а малий — втратить».

За словами Артеменка, ніхто не проти ринку землі. Питання тільки, на яких умовах?

Адже викликів предостатньо: по-перше, у нас немає механізму контролю за використанням землі, а по-друге, перш за все постраждають інтереси простого селянина:

«Відкриваючи ринок землі, влада ставить під загрозу існування держави як такої, адже кому буде належати українська земля, той буде панувати на цій землі. Я розглядаю під цим рішенням навіть підготовку до майбутнього переселення народів. Якщо іноземні компанії будуть мати право придбати за 200 тисяч гектарів землі, то давайте змоделюємо, що може бути далі. Зайшли 5-10 компаній, скупили. Кому належить земля? Їм! Їх державі!

Вони можуть з нею робити що завгодно, наприклад, вивезли родючий шар або привезти сюди з воіх працівників, а наші селяни залишаться без роботи — поїдуть на роботу за наймом.

Але, знаєте, біда об’єднує. До сих пір серед фермерів не було такої єдності, кожен був сам по собі, тому що селяни — це зайняті роботою люди. Зараз сільськогосподарський рік завершився, урожай в коморах, і сільгоспвиробники починають об’єднуватися. Вони розуміють, що це питання не бізнесу, а безпеки майбутнього їхніх дітей. Якщо вони сьогодні втратять землю, то залишаться без власності, а їхні діти і внуки без роботи. Чи буде «земельну майдан», говорити рано, але в другому читанні законопроект в такому вигляді прийнятий не буде. Ми для цього докладемо всіх зусиль».

Представники Всеукраїнської Аграрної Ради вважають, що поки в нашій країні відкривати ринок землі рано.

«Не може бути ринку землі, якщо немає ринку електроенергії, якщо у нас кланова модель економіки, якщо у нас монополії. Не можна побудувати окреме комуністичне суспільство. Олігархат присутній, монополії присутні, земельного банку немає, грошей у фермерів немає. Значить, цю землю скуплять транснаціональні корпорації задешево.

А куди підуть ці гроші? Це ж останній ресурс України.

Комунікацій між владою і людьми немає. Мене, як громадянина України, повинні переконати, показати план дій і розповісти: «Ми відкриваємо Земельний бан до, робимо новий кадастр, контроль за використанням землі, олігархат розігнаний, у нас єдині правила, корупції немає.

Ось Земельний банк — первісна оціночна вартість всіх земельних угідь, припустимо, 100 мільярдів. Вони потрапляють в Земельний банк, і ми ці 100 мільярдів вкладаємо в ці сектори економіки, і через два роки у нас буде стільки-то робочих місць, підприємства запрацюють, економіка піде вгору. Ось куди підуть гроші від продажу землі, шановні громадяни України.

І якщо ми повіримо, і побачимо, що корупція припинилася або зменшилася, що контрабанди немає, що приватизація йде прозоро — ми дамо добро влади. І тоді з запізненням в 20-30 років , якщо ми станемо цивілізованим суспільством рано чи пізно, ми відкриємо ринок землі. Але це точно не зараз і точно не в 19-20-му році», — підсумував Анатолій Артеменко.

Зараз перед Україною стоять загальнодержавні питання, для вирішення яких необхідно залучити всіх громадян. Зробити це можна тільки через механізм всеукраїнського референдуму.

До цього українці закликають в петиції, опублікованій на сайті Президента. Підписати її може кожен, хто небайдужий до майбутнього нашої країни.

 

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, активісти привезли купу землі «слузі народу».

Хороший пример из Черкасс: Активисты привезли кучу земли «слуге народа»

Leave a comment

Top