Чесні новини з усієї України!

Носіть з собою: як відреагували служби таксі на закон про дитячі автокрісла

Носіть з собою: як відреагували служби таксі на закон про дитячі автокрісла

Від сьогодні, 20 листопада, в Україні почали діяти штрафи за перевезення дітей без автокрісла.

За ухвалення відповідного законопроекту в кінці жовтня проголосували 332 депутата в першому ж читанні.

За їхніми словами, метою закону є безпека дітей в разі ДТП.

Без автокрісел не можна возити дітей зростом до 145 см (або віком до 12 років).

У законі ( «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей») йдеться таке: в разі його невиконання водія оштрафують в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів (510 грн), а якщо ситуація повториться — 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

З одного боку начебто все просто, адже у власників машин, при наявності дітей, майже завжди є автокрісла. З іншого боку є люди без машин. З третього — є ще й ті, хто користується таксі.

Що ж робити в таких випадках?

Перевезення дітей в таксі

У прийнятому законопроекті не прописано, що до адміністративної відповідальності за перевезення дітей без автокрісел будуть залучати і таксистів. Значить, в разі порушення, штраф «капає» на батька чи саму службу таксі, адже саме вона спочатку надає послугу перевезення пасажирів.

Однак в одній зі служб відповіли — сервіс не буде нести відповідальність, штраф за порушення ПДР повинен заплатити водій. Саме він приймає рішення: взяти пасажирів з дитиною (дітьми) без автокрісла чи ні.

Ситуацію роз’яснив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

За його словами, відповідати за порушення повинен перевізник.

«Буде залучатися до відповідальності водій. Адже він повинен забезпечити фактичне дотримання правил перевезення дітей», — пояснив він.

Які у мене варіанти

Звичайно ж, є варіант — при замовленні вказати в коментарі, що необхідне автокрісло. І очікувати появи поблизу водія, у якого є таке обладнання. Але так можна прочекати сто років, тим більше, якщо воно вам потрібне не одне.

Ще один — купити автокрісло і брати його завжди з собою. Але зрозуміло справа, що це зовсім незручний варіант. До того ж автокрісло — зовсім не дешеве задоволення (від 600 до 7 тисяч грн).

Третій варіант — орендувати автокрісло. Коштує така послуга приблизно від 200 грн в місяць і дорожче, в залежності від розмірів і моделі. Однак незручним залишається те, що після таксі вам все одно доведеться тягти його з собою.

Що кажуть служби таксі

Представники компанії Uklon кажуть, що зараз єдиний вихід для батьків — взять своє автокрісло і встановити його в машині водія.

На даному етапі компанія не може надати автокрісла всім водям, адже вони незалежні партнери сервісу на своїх машинах, і не всі вони мають свої автокрісла. Однак в компанії вже думають, як вирішити цю проблему, і з часом хочуть запровадити додаткову послугу дитячого автокрісла для одного або більше дітей. Запуск опції планують на другу половину 2020 року. За неї буде стягуватися окрема плата.

У компанії Bolt розповіли, що всі водії, які працюють з ними. не повинні порушувати закон, а повинні перевозити дітей в автокріслах. У службі також відзначили, що зараз вони вивчають як вирішили це питання в інших країнах і думають про те, щоб створити окремі «дитячі» авто з автокресламі.

В службі таксі Uber розповіли, що відносяться до закону з повагою, тому їх пасажири можуть використовувати для поїздки з дітьми власне автокрісло. Відзначають, що недавно в Uber Shuttle з’явилася функція «Кількість місць», яка дає можливість пасажирам бронювати додаткові місця в шатлі, а також дозволяє батькам, які їдуть з дитиною, приносити свої власні автокрісла для поїздки.

Навіщо ввели це правило

Перевезення дітей в автокріслах затверджено ще в Правилах Дорожнього Руху України.

Там говориться, що не можна перевозити дитину до 12 років (зростом 145 см) без спеціального автокрісла, в тому числі на мотоциклі або мопеді. А новий закон тільки буде це підкріплювіати.

Довідка ЗНАВЦІВ

Навіть, якщо зіткнення відбувається на мінімальній швидкості (50-60 км / ч), вага дитини під силою інерції збільшується в багато разів. Так, на руки батька, який тримає дитину, навантаження припадає як мінімум в 300 кг. Ви фізично не зможете утримати і захистити малюка. В результаті він ризикує просто вилетіти вперед через лобове скло з неймовірною швидкістю.

Наприклад, вага дорослої людини, коли вона вилітає, при зіткненні, з лобовим склом скла, збільшується в сто разів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують ймовірність смерті немовлят приблизно на 70%, а дітей старшого віку — на 54-80%.

Зараз же крісла використовують тільки для 12% дітей у віці до 6 років, і майже ніколи для старших дітей.

Крім того, за статистикою Національної патрульної поліції, з січня по жовтень цього року в країні сталося 129,8 тисяч ДТП, в яких постраждала 21 тисяча людей, а 2 716 українців загинули, з них 126 — діти.

За даними Українського інституту аналізу та політики , від аварій на дорогах гине більше людей, ніж в зоні бойових дій. Так, з 2014 по 2018 загальна кількість загиблих в ДТП склала 19 187 осіб.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, водіїв штрафуватимуть за перевезення дітей без автокрісла.

Водителей будут штрафовать за перевозку детей без автокресла

Leave a comment

Top