Чесні новини з усієї України!

«Ганьба!»: Міністр економіки Милованов презентував у Раді закон про ринок землі

«Ганьба!»: Міністр економіки Милованов презентував у Раді закон про ринок землі

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов представляв проєкт закону «Слуги народу» про скасування мораторію на продаж сільгоспземлі №2178-10 під крики «Ганьба!» і в оточенні противників такого закону.

«Сьогодні історичний момент… я вірю у демократію, засновану на власності… Ми маємо громадянам дати можливість розпоряджатися своєю землею, — заявив з трибуни Милованов. — Потрібно, аби власник почував себе власником, а не кріпаком, щоб він був спроможний продати одну ділянку і купити іншу, яка йому більше підходить. Більше 1 мільйона га сільгоспземель перебуває у комунальній власності – і громади повинні мати справедливий дохід від оренди чи продажу майна».

Виступ міністра зустріли криками «Ганьба», які лунали під час майже всієї його доповіді.

В той же час народні депутати від фракцій «Батьківщини» та ОПЗЖ окупували президію та оточили трибуну.

 

Милованов заявляв, що за останні два місяці «говорив буквально з кожним – від власників агрохолдингів до найскромніших фермерів, і кожен з них мав аргументи «за» і «проти», але одне спільне було у всіх – мрія бути успішним на землі».

Міністр також нагадав, що чинна норма земельного кодексу говорить, що землі сільгосппризначення не можуть передаватися у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам і іноземним державам.

Він додав, що це «справедлива норма і ми вважаємо, що вона і далі повинна діяти».

Довідка ЗНАВЦІВ

  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
  • Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко вимагала провести референдум із питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради.
  • Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.
  • Згідно з листопадовим опитуванням «Центру Разумкова», 77,6% українців взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувався найближчої неділі. 68,3% з них проголосували б за продовження мораторію.
  • У 2017 році лідер «ЄС», на той час президент Петро Порошенко називав неконституційним мораторій на продаж землі і закликав якомога скоріше провести земельну реформу.
  • У квітні 2019 року Порошенко заявляв, що прорив в економічному розвитку України неможливий без відкриття ринку землі.
  • Наразі фракції «Батьківщини», «Опозиційної платформи – За життя», «Європейської солідарності» та депутатська група «За майбутнє» виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення.
  • Вранці 13 листопада під Верховну Раду представники «Всеукраїнської аграрної ради» принесли труп свині у труні і похоронні вінки.

За матеріалами трансляції засідання Верховної Ради та видання Українська Правда

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, Юлія Тимошенко вимагає продовжити мораторій на продаж сільськогосподарської землі в Україні.

Юлия Тимошенко призывает продлить мораторий на продажу земли, как того требуют украинцы

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top