Чесні новини з усієї України!

Завтра аграрії країни будуть знову «штурмувати» Верховну Раду

Завтра аграрії країни будуть знову «штурмувати» Верховну Раду

Про нову акції протесту, призначену на 30 жовтня 2019 року, оголосила Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР).

У середу, 30 жовтня, аграрії та активісти вийдуть на масову акцію протесту проти включення до порядку денного парламенту законопроекту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з жовтня 2020 року запроваджується ринок землі в Україна.

Про це повідомляється на сторінці Всеукраїнської аграрної раді (ВАР) у Фейсбуку.

«Приймати даний законопроект категорично не можна: він невигідний Україні та українцям, оскільки сприяє розвитку агрохолдингів і олігархізації аграрного сектора. Зокрема, їм не встановлені розумні ліміти на володіння землею «в одні руки». А це в свою чергу загрожує концентрацією великих земельних масивів — до 200 тис га — у володінні однією особою. Більш того, і ці обмеження можна обійти через «лазівки» в законопроекті, завдяки яким можна контролювати необмежену кількістю сільськогосподарської землі», — йдеться в повідомленні.

Представник Всеукраїнської аграрної раді в Одеській області Анатолій Артеменко:

«За умови допуску на ринок іноземців вітчизняні аграрії виявляться в невигідному становищі, оскільки іноземні компанії мають доступ до дешевих кредитів. Ми говоримо не тільки про аграрний бізнес, ми говоримо і про селян, воїнів АТО, які мають сьогодні право претендувати на можливість отримати земельну ділянку. Однак те, що нам сьогодні пропонують з 1 жовтня 2020 року і той закон про обіг земель — це катастрофічний законопроект, який фактично виставляє на ринок 72% території України».

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

Законопроект №2178-10 був підтриманий депутатами 18 жовтня під час «таємного» засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Громадськість і аграрії не змогли на нього потрапити і висловити свою позицію. І вже на наступному тижні його можуть винести на розгляд Верховної Ради.

Так, основна вимога представники ВАР — відкликати проект закону № 2178 і відправити його на доопрацювання з залученням представників агросектору та громадськості. А також прийняти закон про референдум за народною ініціативою. Як розпоряджатися землею, повинен вирішувати сам народ в ході всеукраїнського референдуму, заявляють в організації.

Акція розпочнеться 30 жовтня о 9:00 на площі Конституції перед Верховною Радою України, після чого учасники акції продовжать її у Офісу президента України.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, відкрито доступ до розширених даних про землю.

Відкрито доступ до розширених даних про землю

 

Leave a comment

Top