Чесні новини з усієї України!

В Україні збираються повернути призов на строкову службу в армію з 18 років

В Україні збираються повернути призов на строкову службу в армію з 18 років

В управлінні персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювали повернення призову на строкову службу з 18 років.

Про це заявив начальник відділення комплектування управління персоналу штабу командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко під час брифінгу Армія Inform, пише Страна.

Як повідомив офіцер, в питаннях призову до лав ЗСУ існують певні відмінності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» та президентським указом про призов. У законодавчому документі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким виповнилося 18 років і старші особи, які не досягнули 27-річного віку». А згідно з останніми президентськими указами, громадян кликали в армію лише з 20 років.

«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи або коледжу намагається влаштуватися в житті — хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану», — розповів офіцер.

Як повідомляється, відповідна ініціатива недавно була озвучена в Офісі президента під час робочої наради, і її підтримав Генштаб ЗСУ.

Довідка ЗНАВЦІВ

В Україні з 1 жовтня розпочався осінній призов на строкову військову службу. Призовний вік в сьогодні встановлено на рівні 20-27 років. Термін служби складає 18 місяців, але для тих, хто має вищу освіту (ступінь магістра або спеціаліста), — 12 місяців. Військовослужбовці строкової служби для виконання бойових завдань в зоні проведення операції Об’єднаних сил не залучаються.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, на катери типу «Island» набирають кандидатів з військовослужбовців і військовозобов’язаних запасу.

Работа для военных моряков: Island ждет на палубу!

Leave a comment

Top