Чесні новини з усієї України!

Міністерство здоров’я: Осінь може бути небезпечною для мешканців столиці

Міністерство здоров’я: Осінь може бути небезпечною для мешканців столиці

МОЗ провело власний моніторинг стану київського повітря – ситуація в межах норми.

Водночас, осінні погодні умови можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин та негативно впливати на стан здоров’я населення, повідомляє УНІАН.

Зараз ситуація зі станом атмосферного повітря в Києві залишається у своїх звичних параметрах, збільшення концентрації забруднювальних речовин, за якими проводиться моніторинг, не зафіксовано. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України у Facebook.

Зазначається, що 24 жовтня в МОЗ відбулася нарада щодо стану забруднення атмосферного повітря в Києві під головуванням міністра Зоряни Скалецької.

На зустрічі були представлені фактичні дані моніторингу атмосферного повітря в Києві, які проводяться силами та засобами лабораторій ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України», ДУ «Інститут громадського здоров’я НАМН України» та Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

«Наразі ситуація зі станом атмосферного повітря в м. Києві залишається у своїх звичних параметрах, збільшення концентрації забруднювальних речовин, за якими проводиться моніторинг, не зафіксовано», — йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначається, що осінні погодні умови (тумани, наявність приземних інверсій) можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин та негативно впливати на стан здоров’я населення.

Так, за результатами зустрічі Міністерство охорони здоров’я України планує ініціювати проведення міжсекторальної зустрічі з Міністерством енергетики та захисту довкілля задля впровадження Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 14 серпня 2019 року №827.

Також МОЗ планує визначити контроль якості атмосферного повітря пріоритетним питанням в рамках соціально-гігієнічного моніторингу, який буде фінансуватися з державної бюджетної програми «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями».

Крім того відбудеться семінар для експертів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення та екології, які пройшли професійну атестацію та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат для проведення експертизи проектів будівництва. Також відомство планує ініціювати зміни в міській інфраструктурі, будівництво об’їздних доріг для зменшення автомобільних викидів в житловій зоні; оновити законодавство, що встановлює гранично-допустимі концентрації для шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

Напередодні повідомлялось, що за даними ресурсу AirVisual рівень забруднення повітря на проспекті Науки в Києві оцінюють у 180 одиниць. Такі показники є вкрай небезпечними для здоров’я людей.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, викиди в атмосферу, які утворюються під час спалювання опалого листя, в 350 разів шкідливіші паління цигарки.

Не жгите листья – выбросы от таких костров хуже сигареты

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top