Чесні новини з усієї України!

«Врятуйте озера Придунав’я!»: Одеська облрада звернулася до Президента

«Врятуйте озера Придунав’я!»: Одеська облрада звернулася до Президента

Під час учорашнього пленарного засідання сесії Одеської обласної ради депутатський корпус вирішив звернутися до Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Прохання — посприяти у фінансуванні заходів з відновлення непридатних гідротехнічних споруд на придунайських водосховищах.

Лише таким чином можна уникнути еколого-соціальної катастрофи в регіоні.

«Внаслідок тривалої відсутності поточних експлуатаційних і ремонтних робіт та реконструкції гідротехнічних споруд, які з’єднують водосховища з річкою Дунай, частина державних об’єктів інфраструктури захисного фронту українського Придунав’я в даний час знаходиться в аварійному стані, канали замулені і заросли рослинністю, — йдеться у зверненні. — Це призвело до порушення режимів роботи водосховищ, майже повного припинення надходження води з річки Дунай в водосховища Сап’яни, Катлабух, Ялпуг і Китай і їх надзвичайному обміління.

У катастрофічному стані опинилися водойми Катлабух і Сап’яни через повне припинення надходження в них води через канали Желявский і Громадський. Рівень води в водоймах більш ніж в два рази нижчий, ніж треба, вода постійно цвіте, має високу мінералізацію і в цілому незадовільні показники якості.

З водосховища Ялпуг через аварійний шлюз Репіда вода постійно витікає в Дунай. Ускладнено водопостачання міста Болград, який здійснює забір води з цього водосховища для господарсько-питних потреб, а будівництво альтернативних систем водопостачання не ведеться.

Наслідком порушення або відсутності водообміну в озерах також є руйнування існуючої системи зрошення сільськогосподарських культур, різко знижується їх врожайність. Відбувається масова загибель водних біоресурсів, що завдає шкоди рибному господарству. І головне — прісна вода стає непридатною для господарсько-питних потреб людей і небезпечною для їхнього життя.

Зазначений комплекс еколого-економічних і соціальних проблем зачіпає інтереси понад ста тисяч чоловік, що проживають в 35 населених пунктах чотирьох районів Одеської області — Болградському, Кілійському, Ренійському та Ізмаїльському.

Місцеві жителі виявилися в складних умовах, наодинці з серйозними проблемами, які не можуть бути вирішені на місцевому рівні і за рахунок тільки бюджетів.

З метою недопущення екологічної катастрофи в Придунайському регіоні, а також для створення умов безпечної життєдіяльності населення та надійного функціонування об’єктів господарського комплексу басейну українській частині річки Дунай в області розроблено державний інвестиційний проект «Забезпечення комплексу заходів протипаводкового захисту від шкідливої ​​дії вод та екологічного оздоровлення басейну української частини нижнього Дунаю в Одеській області». Фінансування його з 2020 року підтримано Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів відповідно до протокольного рішення від 9 липня 2019 року. Головним розпорядником фінансів визначено Міністерство екології та природних ресурсів України.

З огляду на викладене, просимо вашого сприяння в забезпеченні обов’язкового фінансування з державного бюджету, починаючи з 2020 року, заходів з відновлення державної системи водогосподарських споруд і об’єктів та забезпечення належного режиму експлуатації придунайських водосховищ, визначених цим інвестиційним проектом, в тому числі невідкладних загальною вартістю 58 млн 250 тис. грн. А саме: в Ізмаїльському районі — завершення реконструкції шлюзу-регулятора Репіда (18 млн 500 тис. Грн), розчищення каналів Громадський (880 тис. Грн) і Желявскій (22 млн 620 тис. Грн), реконструкція споруд на шлюзі-регуляторі Громадський ( 12 млн 100 тис. грн), берегоукріплення на 97 км річки Дунай (900 тис. грн), відновлення захисної дамби на ділянці між шлюзами Скунда і «105 км» (750 тис. грн); в Ренійському районі відновлення пріканальних дамби на каналі Скунда (2 млн 500 тис. грн).

Наголошуємо, що невжиття термінових практичних заходів загрожує еколого-соціальною катастрофою, яка може статися в будь-який момент і охопити чотири великих району українського Придунав’я.

Розраховуємо на вашу підтримку і розуміння».

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, під час спалювання листя утворюються понад 30 кг дуже шкідливих хімічних речовин.

Не жгите листья – выбросы от таких костров хуже сигареты

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top