Чесні новини з усієї України!

Новий замРябошапки. Чому це призначення набагато серйозніше, ніж здається?

Новий замРябошапки. Чому це призначення набагато серйозніше, ніж здається?

Гюндуз Мамедов. Так звати нового заступника голови Генеральної прокуратури України, призначеного на цю посаду днями. Хто він та чому його фігура може бути важливою для високої української політики? 

Колишній прокурор Одеси — птаха високого польоту. Це вам не пан Рибак, котрого, як горіх розколола та обсміяла на своєму ж допиту у Генпрокуратурі колишня регіоналка, міністр юстиції часів Януковича Олена Лукаш.

Призначення саме Мамедова на посаду заступника досі не вражаючого своїми досягеннями Генпрокурора Рябошапки можно розцінити як креатуру Заходу. А точніше, наших «американських господарів».  Які часто діють у вітчизняній політиці руками «бізнесменів з 90-х», котрі переїхавши з родинами за кордон, не випустили українські віжки з липких долоньок.

Саме так вважає український журналіст, що походить з Донбасу, — Володимир Бойко.

«Як я й прогнозував півтора місяці тому, ще одним заступником генерального прокурора став Гюндуз Мамедов – представник найбагатшої родини Азербайджану. Достатньо сказати, що молодший брат Гюндуза Айдиновича, Ельчин, очолює українське представництво азербайджанської компанії SOCAR, а старший брат, Ісрафаїл, керує Державним нафтовим фондом Азербайджану, — пише Бойко у своєму Фейсбуку. — Втім, найцікавішим у цьому призначенні є те, що Гюндуз Айдинович є креатурою відомого одесита Володимира Галантерника й саме в цій ролі він літав у лютому 2019 року за океан разом з Юрієм Луценком для зустрічі з адвокатом Трампа Руді Джуліані.

На фото: Володимир ГАЛАНТЕРНИК зі своєю дружиною Наталею ЗІНЬКО — лондонським дизайнером одягу та прикрас

Закінчивши в 1996 році Одеський університет ім. Мечникова, Мамедов до 2012 року працював у прокуратурі Приморського району Одеси, у липні 2014 року був призначений прокурором Одеси, у грудні 2015 року – заступником прокурора Одеської області. У серпні 2016 року отримав посаду прокурора АР Крим у екзилі й перебрався до Києва.

Навесні 2018 року в Одесу з США приїхали два пройдисвіти – Лев Парнас та Ігор Фруман. Вони зустрілись з Галантерником, показали свій головний актив – фотографію в компанії з Дональдом Трампом і Рудольфом Джуліані – та поцікавились, чи не може Галантерник познайомити їх з генеральним, прости господи, прокурором Юрієм Луценком (Луценко їм був потрібен задля допомоги віденському арештанту Дмитру Фірташу, якого Парнас і Фруман за допомогою все тієї ж фотографії переконали у своїй всемогутності). Така можливість у Володимира Галантерника була – в особі близького до Луценка прокурора АР Крим Гюндуза Мамедова.

Але Луценко, познайомившись з Парнасом і Фруманом, вирішив використати їх у своїх інтересах: спочатку Юрій Віталійович через них скаржився Джуліані на поведінку посла США Марі Йованович та американської агентури в Києві (передусім, директора НАБУ Артема Ситника), а в лютому 2019 року, приїхавши до США разом з Мамедовим, зустрівся з Джуліані та передав йому компромат на колишнього віце-президента США Джо Байдена в сподіванні заручитись підтримкою Білого Дому, щоби протриматись на посаді генпрокурора до травня 2023 року.

Тому зараз в Генеральній прокуратурі України склалась дивна ситуація: з одного боку сам генпрокурор Руслан Рябошапка та три його заступники (Віталій Касько, Віктор Трепак і Віктор Чумак) уособлюють собою демонстративний плювок України в бік чинного американського президента, до того ж Касько й Трепак у 2016 році на завдання ФБР роздмухували «справу Манафорта» з метою скомпрометувати Трампа й забезпечити перемогу Гіларі Клінтон. З іншого боку, заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов зустрічався з Джуліані й разом з Луценком передав йому компромат не тільки на батька та сина Байденів, але й на Каська, Трепака та Ситника:

Як Луценко здобував прихильність Білого Дому

За таких обставин можна не сумніватись, що невдовзі Генеральна прокуратура України перетвориться не в Офіс генерального прокурора, як це передбачено поправками до профільного закону, а в джерело нових міжнародних скандалів».

Довідка ЗНАВЦІВ

Мамедов Гюндуз Айдиновіч — старший радник юстиції (полковник). У 1996 році закінчив Одеський державний університет імені Мечникова за фахом «правознавство». Має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

З 1996 року працював в прокуратурі Приморського району Одеси. Пройшов шлях від помічника прокурора до першого заступника прокурора району. У 2012-2013 роках працював в апараті прокуратури Київської області. З грудня 2013 по липень 2014 року Гюндуз Мамедов обіймав посаду начальника слідчого відділу Дніпровської екологічної прокуратури.

У липні 2014 року був призначений прокурором Одеси, в грудні 2015 року — заступником прокурора Одеської області. З серпня 2016 року — прокурор АРК.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 18 жовтня 2019 підписав наказ про призначення Гюндуз Мамедова на посаду заступника генерального прокурора.

Щодо статків нового заступника голови ГПУ.

Мамедов офіційно задекларував 894 146 гривень доходу, отриманого в 2018 році, а також годинник Rolex, Patek Philippe, Breguet, рушницю Antonio Zoli і 3 набори ювелірних запонок. З доходів прокурора 765 043 гривень склала зарплата в прокуратурі, 4 793 гривень — зарплата за викладання в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова, 42 524 гривень — пенсія, 30 532 гривень — відсотки від Альфа-банк, 51 254 гривень — відсотки від Райффайзен Банк Аваль.

У власноті Мамедова житла і транспорту нема.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, хор імені Верьовки та «Вечірній квартал» заспівали про згорілу хату Гонтаревої.

Скандал: Хор імені Верьовки та «Вечірній квартал» заспівали про згорілу хату Гонтаревої (відео)

 

Top