Чесні новини з усієї України!

Представник ВАР Анатолій Артеменко впевнений: не можна продавати українські землі іноземцям

Представник ВАР Анатолій Артеменко впевнений: не можна продавати українські землі іноземцям

І з ним згодні більшість українців. Як стало відомо за результатами соцопитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», 73% людей проти цієї ініціативи, 19% опитаних підтримують введення продажу землі сільськогосподарського призначення і 8% ще не визначилися з позицією. Продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше — всього 13%, проти цього — 81% опитаних.

Законопроект несе в собі безліч небезпеки, підкреслює представник Всеукраїнської аграрної раді в Одеській регіоні Анатолій Артеменко.

«Над «земельним» законопроектом працюємо вже більше трьох місяців. Ми провели мирну акцію проти продажу землі іноземцям в Любашівському районі та багатьох областях країни, мітингували під стінами Верховної Ради і направили відповідне звернення до парламенту. Ми категорично проти продажу землі іноземцям і пропонуємо її продавати до 500 га в одні руки фізичним особам і через 5 років — засновникам і бенефіціарам господарств. Це повинні бути українці або компанії, зареєстровані в Україні. Ми подали до комітету ВР три законопроекти, але поки не було їх обговорення. Але якщо все фермери і виробники звернуться до депутатів ВР, то нас почують», — зазначив Анатолій Артеменко.

На його думку, необхідно терміново провести інвентаризацію всіх земельних площ, щоб знати, кому вони належать.

«Сьогодні понад 10 млн га землі належить державі. Кожна людина має право безкоштовно отримати 2 га землі. І я впевнений, що більшість громадян України цим правом не скористалися. Наприклад, ми два роки боремося в Любашівському районі, щоб бійці АТО отримали свій пай, але фахівці Держгеокадастра чомусь перешкоджають. У кожному господарстві є нераспайованная земля колективної власності. Її можна виділити всім охочим, але в Держгеокадастре відписуються, мовляв, вона буде продаватися на аукціонах», — підкреслив він.

В свою чергу, на позачерговому засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради депутати проголосували за законопроект 2178-10, поданий Миколою Сольським, Мариною Нікітіною, Артемом Нагаєвським тощо. Він передбачає, що іноземці з 2024 р. можуть отримати до 200 тис. га в одні руки.

Так, у законопроекті передбачається, що вже з 1 жовтня 2020 р. скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Також встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки, забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки, передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

Серед іншого:

— визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;

— встановлюється правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Вказані вимоги не розповсюджуються на випадки набуття у власність земельних ділянок їх орендарями, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи — набувача права власності пройшло не менше 3 років, а також на випадки набуття у власність зазначеними особами земельних ділянок.

— встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб. Обмеження не допускають набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об’єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України;

— забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, депутат Артеменко категорично проти законопроекту про продаж землі іноземцям

«Это катастрофический законопроект, который фактически ставит на рынок 72% территории Украины» — Анатолий Артеменко

Leave a comment

Top