Чесні новини з усієї України!

Думка: Депутат Одеської облради Анатолій Артеменко розповів про законопроект щодо продажу землі

Думка: Депутат Одеської облради Анатолій Артеменко розповів про законопроект щодо продажу землі

У студії «Думська ТВ» депутат Одеської облради, член Всеукраїнської аграрної Ради Анатолій Артеменко розповів, про що домовилися на 27-й позачерговій сесії щодо питання про ринок землі. Головне – питання обговорювалося щодо збереження мораторію на продаж землі.

Як член ВАРу можу зазначити, що над «земельним» законопроектом ми вже працюємо більше трьох місяців. Ми провели мирну акцію щодо законопроекту під стінами Верховної Ради та звернулися до депутатів з приводу продажу землі іноземцям. Адже ми – за ринок землі, але продажу землі саме для внутрішнього ринку.

За останні 10 років землі використовувалися не дуже інтенсивно, але, звісно, нові технології допомагають. Якщо продати землю іноземцям, то буде нема кому працювати. Отже, ми пропонуємо до 500 га землі в одні руки фізичним особам та через п’ять років – засновникам та бенефіціарам. При цьому, це повинні бути українці, або тільки та компанія, яка зареєстрована в Україні.

До речі, 11 жовтня законопроект, який не проходив навіть в аграрному  комітеті, вже подався у парламент. Ми подали до комітету три законопроекти, але поки що не будо обговорення. Ми сподіваємось, що якщо звернуться всі фермери та виробники до депутатів ВР – нас почує парламент.

Раніше ми сподівалися, що зроблять кадастр. Та нам треба було зробити ревізію всіх земель, аби побачити скільки в нас є державної землі, приватної власності. Але так як не працював держгеокадастр, він наповнений на 20%. Доробити та наповнити кадастр заважала корупція, яка була у попередній владі більше 15 років.

Наразі ми знаємо ціни кожного паю, ми знаємо, яка цінова оцінка кожної земельної ділянки та скільки вона коштує. Наприклад, у Любашівському районі пай коштує десь 31 тис. Отож, ми будемо рахувати, стільки вона буде коштувати, бо з цього платяться податки.

Сьогодні у державі більше 10 млн га землі державної. Кожна людина має право безкоштовно получити 2 га землі. Та я впевнений, що більше 80% людей не використали своє право на отримання цієї землі. Ми два роки боремося за те, аби бійці АТО отримали свою землю – ті самі 2 га. Але геокадастр просто не дає. У кожному господарстві є своя земля, та ми кажемо у геокадастрі, що у нас є земля, дайте учаснику АТО землю, а нам у відповідь пишуть що ця земля віддається на аукціон.

Ми згодні працювати с депутатами Верховної Ради. Олексій Гончаренко та Микола Скорик підтримали ідею продаж ринку землі без продажу її іноземцям. Ми робимо спільну справу заради української землі. Бо земля – це саме цінне, що є в Україні. Так, цей альянс дуже важливий. Бо якщо продати землі іноземцям, то села залишаться без соціальної сфери.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, одеська облрада — за збереження землі

«Это катастрофический законопроект, который фактически ставит на рынок 72% территории Украины» — Анатолий Артеменко

Top