Чесні новини з усієї України!

Зеленський підписав закон про імпічмент

Зеленський підписав закон про імпічмент

Президент Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент. Цей законопроект передбачає, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради.

Також, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Законопроектом передбачено: захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники президента; спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину; пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Крім того, після ухвалення ВР рішення про звинувачення президента, Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з поста в порядку імпічменту та Верховного Суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Рішення про усунення президента з поста в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Законопроєктом також передбачається, що відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

У разі ж неприйняття парламентом постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед головою держави.

Як працюватиме закон про імпічмент

  • Нардепи зможуть усунути президента в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину за письмовим поданням, підписаним більшістю народних депутатів.
  • Спеціальна тимчасова слідча комісія за участю спеціального прокурора й спеціальних слідчих має розслідувати факт і обставини держзради або іншого злочину президента.
  • Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.
  • Для рішення про імпічмент необхідні голоси не менше як 3/4 конституційного складу Верховної Ради. Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені парламенту вибачається перед президентом у письмовій формі.
  • У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються.

ДОВІДКА ЗНАВЦІВ

10 вересня народні депутати ухвалили проєкт закону про імпічмент президента. За таке рішення проголосували 2547 депутатів, проти – 73,  утримались – 55, не голосували 31 народних депутатів.

Як ЗНАЮТЬ ВСІ, українці проти продажу землі

Продажа земли: украинцев лишат права на бесплатные 2 гектара

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top